Aké zásuvky zvoliť pre vstavané skrine

vstavane-skrine

Zásuvky sú hádam najbežnejším prvkom vnútorného vybavenia pre vstavané skrine využívaným na sprehľadnenie a ľahký prístup k odkladaným veciam. Slúžia hlavne na uloženie drobných vecí, ako sú spodné prádlo, ponožky, kravaty, ale aj napríklad šperky a dokumenty.

Dno zásuvky musí byť dostatočne pevné, aby sa pri častom používaní a väčšom zaťažení neprehýbalo. A tak ak zvažujete odkladanie ťažších predmetov do zásuviek vstavanej skrine, vyžadujte dno zásuvky z pevnej laminovanej drevotriesky namiesto bežne používaného sololitu.

Skriny s väčším úložným priestorom Ďalšou užitočnou investíciou pre vstavané šatníkové skrine je investícia do výmeny klasického zásuvkového výsuvu za ložiskový plnovýsuv. Ložiskový plnovýsuv umožňuje vysunúť celú hĺbku zásuvky z korpusu skrinky a tým zvyšuje prehľadnosť, uľahčuje prístup k veciam uloženým v zadnej časti zásuvky a dovoľuje vkladať objemnejšie predmety (pri plánovaní rátajte s priestorom pred vstavanou skriňou potrebným na otvorenie zásuvky). Mechanizmus ložiskového plnovýsuvu zároveň zabraňuje vypadnutiu zásuvky a tým prispieva k zvýšeniu bezpečnosti. Túto skutočnosť ocenia hlavne rodiny s malými deťmi. Kombinácia ložiskového výsuvu s tlmeným dojazdom Vám zaručí úplnú bezhlučnosť a pocit vysokého komfortu.

Cena ložiskového plnovýsuvu na jednu zásuvku sa pohybuje bežne od 5 do 10 €. Jednou z výhod zásuviek je aj sloboda pri ich plánovaní. Zásuvky nie sú limitované výškou ani šírkou na rozdiel od drôtených košov, ktoré sú dodávané v štandardizovaných rozmeroch (40cm,80cm). Vďaka tomu sa často stretávame so zásuvkami o šírke aj 100 cm. Pri takto širokých zásuvkách odporúčame ich vnútorné členenie, ktoré napomáha udržiavať poriadok a prehľadnosť.Skrinky z dreveného materiálu

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.