Ako ochrániť naše sedačky, aby nám čo najdlhšie vydržali?

benyn2

Úzkostliví ľudia zvyknú keď odchádzajú z domu sedačky prikrývať igelitom, aby vyzerali čo najdlhšie nové. To je ale krajné riešenie, nemusíme byť predsa až tak nezdravo úzkostlivý.

Určite sa každý z nás zamyslel nad tým, ako docielime, aby naše pohovky zostali čo najdlhšie,  ako nové, a aby sme ich uchránili pred rôznymi nečistotami, či fľakmi. Existuje niekoľko možností, ako uchránime naše sedačky pred opotrebením, či poškodením. Ako ich teda udržíme čo najdlhšie peknými? Ak máme koženú sedačku, nemusíme si robiť veľké starosti s jej čistením. Drobné nečistoty z nej jednoducho zotrieme handričkou a čo sa týka strachu zo šúpania koži, pri kvalitných kožiach sa toho obávať nemusíme. Koža sa nám však môže trošku odierať, prípadne môže vyblednúť ak na ňu svieti slnko. Ak sa chceme tomuto vyhnúť, mali by sme si na sedačku kúpiť poťah, ktorý bude ladiť s celkovým interiérom a taktiež našou sedačkou. Krycí materiál by sme mali mať dostatočne kvalitný, aby našu sedačku skutočne ochránil a taktiež, aby celkový dojem z drahej sedačky nevyznel skôr gýčovým dojmom. Kožené sedačky môžeme prikryť jemnými kožušinami. Ak však máme doma klasické sedačky s látkovými poťahmi, môžeme predĺžiť ich životnosť tak, že sedačku prekryjeme.

Môžeme sa rozhodnúť medzi dvoma možnosťami. Môžeme si zakúpiť poťah presne na mieru našej sedačky, alebo môžeme siahnuť po lacnejšom riešení. Je to efektívne a veľmi praktické riešenie. Môžeme si na gauč dať mnoho pokrývok, ktoré uchránia gauč pred mechanickým poškodením. Ak dôjde k znečisteniu, prikrývku jednoducho stiahneme a vyperieme. Nevýhodou je však slabé upevnenie a to, že prikrývka nám nemusí pokryť celú plochu gauča. Čo sa týka ceny jednotlivých prikrývok, sú nie sú príliš drahé, nájdeme ich lacnejšie, ale môžeme siahnuť aj po tých drahších. Čiastočnou ochranou môže byť aj umiestnenie drobných vankúšikov na našu sedačku. Ak sa znečistia, môžeme ich jednoducho vyprať. Ak nám nevyhovuje ani jedno z riešení, môžeme si zaobstarať sedačku, ktorá má snímateľný poťah a môžeme ho tak jednoducho oprať.  Táto možnosť však nechráni sedačku pred opotrebovaním. Ak máme doma gauč, ktorý je vyrobený z koženky, potom by sme mali siahnuť po textilnej látke, ktorou si sedačku prekryjeme. Táto látka by však mala byť dostatočne kvalitná, aby sa sedačka nepoškodila. Netreba však zabudnúť na to, že ak si kúpime sedačku kvalitnú, či už je to kožená, alebo čalúnená, vydrží nám omnoho dlhšie, ako lacná a nekvalitná. Ak sa aj napriek tomu rozhodneme kúpiť lacnejšiu variantu, potom by sme mali siahnuť po kvalitnom poťahu, ktorý ju dokonale zakryje. Nezabúdajme však, že musí ladiť so sedačkou a našim nábytkom.   

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.