Ako správne zariadiť konferenčnú miestnosť?

konferenčná miestnosť

V kanceláriách často dochádza k oficiálnym aj menej formálnym obchodným rokovaniam a stretávaniu zamestnancov. Väčšina firiem preto zriaďuje priestory, ktoré sú určené k rôznym poradám alebo rozhovorom s klientmi.

V konferenčnej miestnosti by mala byť príjemná atmosféra a pohodlie. Klient, s ktorým sa jedná, by nemal nervózne posedávať na stoličke a premýšľať o tom, akú polohu zvoliť, aby ho chrbát bolel čo najmenej. Pohodlie zabezpečí, že sa klient bude sústrediť iba na zástupcov firmy a to, čo mu hovorí. Poradíme vám, ako čo najlepšie zariadiť konferenčná miestnosť, aký materiál je vhodný a nezabudneme ani na problematiku farieb.

Klasickou súčasťou konferenčnej miestnosti je konferenčný stolík a stoličky. Ak ale chceme miestnosť vybaviť viac neformálne, môžeme pridať pohodlné kresielko alebo pohovku. Všetky kusy nábytku by spolu mali ladiť, ale fantázii sa medze nekladú. Dnes sa dajú kombinovať rôzne typy materiálov, tvarov i farieb. S citlivým prístupom sa dá vytvoriť naozaj štýlový priestor.

Dôležitou vlastnosťou konferenčných stolíkov a konferenčných stoličiek je ich praktickosť a ľahká udržiavateľnosť. Príjemným ozvláštnením je v tomto zmysle konferenčný nábytok na kolieskach, ktorý umožní rýchly presun nábytku a zvýši variabilitu miestnosti. Stolík možno v prípade potreby ľahko premiestniť a získať tak potrebný priestor ďalšej fázy rokovania – napríklad prezentáciu výrobku.

Vhodný materiál

Ak premýšľame nad tým, z akého materiálu by mali konferenčné stolíky a konferenčné stoličky byť, musíme vziať do úvahy, do akej miery bude nábytok zaťažovaný a do akého prostredia ho kupujeme. Ak predpokladáme, že bude konferenčná miestnosť veľa frekventovaným miestom, radšej volíme odolné a trvanlivé materiály nenáročné na údržbu. Rozhodnutie, aký materiál zvoliť ovplyvňuje aj veľkosť miestnosti. Do malého priestoru nie je vhodné robiť ťažké drevené kusy nábytku, ale skôr ľahšie modernejšie materiály, ktoré konferenčná miestnosť opticky zväčší.

conference_room

zdroj: http://www.fcccambodia.com/angkor/angkor_conferences.php

Z čoho teda môžeme vyberať? Nestarnúcou klasikou je drevo a jeho lacnejšie náhrady ako je drevotrieska alebo iné lisované materiály. Prírodný materiál pôsobí prirodzene a vyžaruje z neho teplo. Naproti tomu sklenené konferenčné stolíky, ktoré sú často kombinované s kovom, pôsobia chladne, ale ich vzdušnosť dodá miestnosti na priestore. Pre vyznávačov moderného futuristického štýlu sa hodia konferenčné stolíky a stoličky z umelej hmoty, ktoré dodajú miestnosti nádych ľahkosti. Konferenčná stolička, kresielka i pohovky môžu byť potiahnuté kožou alebo textilom. Výhody a nevýhody oboch materiálov sme už popísali v článku s názvom Koža alebo textil.

Tvar a veľkosť konferenčného nábytku

Tvar a veľkosť konferenčného nábytku opäť záleží na veľkosti miestnosti. Premýšľať musíme aj nad pohodlím. V poslednej dobe sa totiž do módy dostal nábytok japonského štýlu, ktorý je veľmi nízky. I keď nemôžeme japonským konferenčným stolíkom uprieť istý pôvab a eleganciu, musíme zvážiť, nakoľko nám bude pohodlné, keď sa pred každým dúškom kávy budeme musieť zohnúť až k zemi. Ideálna výška konferenčného stolíka je medzi 40 a 50 centimetrami. Treba ho ale vhodne skombinovať s veľkosťou a výškou stoličiek, prípadne pohovky či kresielok.

Konferenčný nábytok je dnes k dostaniu v neprebernom množstve tvarov a dizajnov. Vždy ale platí, že v jednoduchosti je sila a tiež krása. Výhodou stolíkov sú najrôznejšie skryté priehradky. Konferenčná stolička musí byť zase predovšetkým pohodlná.

Farebné prevedenie

A ako na farby? Svetlé farby opticky zväčšujú priestor a zosvetľujú ho. Tmavé naopak pôsobia trochu smutne a ťažko. Na druhej strane sú omnoho elegantnejšie. Pre veselé povahy je farebný nábytok v odtieňoch žltej, oranžovej, zelenej alebo napríklad modrej. Studené farby ako svetlo modrá alebo zelená nás príliš neohrejú, naproti tomu oranžová a žltá vyžarujú teplo. Do konferenčných miestností sa hodí nábytok farebne skôr striedmy. Ak ale tmavé stoličky a tmavú pohovku ozvláštnite farebným stolíkom, nič nepokazíme. Stačí zapojiť fantáziu a nič nepreháňať.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.