BIO krby i do paneláku

bio krb 1

Túžite po vlastnom krbe ale bývate v byte? Dnešné novinky na trhu umožňujú zabudovanie krbov aj do bytu. Krb dokáže oživiť a skrášliť každú miestnosť. Obzvlášť počas dlhých zimných večerov ocení každý človek plápolajúce plamene. Vlastný krb však už nie je výsadou len tých, ktorý bývajú v rodinnom dome. Krb môžete mať i v panelovom byte.

Samozrejme, že nie klasický krb na tuhé palivo. Do bytu si ale môžete obstarať bio krb, ktorý nepotrebuje komín.

Fungovanie bio krbu je veľmi jednoduché. V bio krbe sa nespaľuje drevo, ale bio alkohol, ako napríklad bio lieh. Horenie bio alkoholu pripomína horenie dreva, takže o plameň neprídete. Praskanie dreva si však budete musieť domyslieť a ani s výhrevnosťou na tom nie sú bio krby tak dobre ako klasické.

Bio krby ale bezpochyby dávajú nový rozmer vášmu domovu. Sú nápadité a môžu sa stať zaujímavou dominantou vašej obývacej izby alebo spálne. Bio krby si môžete objednať v rôznych tvaroch, veľkostiach ale aj farbách, pretože trh v tejto oblasti je veľmi široký a prispôsobuje sa potrebám klientov.

Inštalácia bio krbu a jeho priaznivá cena

Výhodou bio krbu je, že inštalácia tohto krbu je veľmi jednoduchá. Táto novinka na trhu je veľmi žiadaná, keďže aj ľudia v panelových domov chcú zažiť krásnu atmosféru z plápolajúceho ohňa a vychutnávať si romantické chvíle.

Inštalácia je jednoduchá hlavne kvôli tomu, že tieto krby nepotrebujú komín. Nie je teda potrebné nič búrať ani murovať. Bio krby si zákazník prinesie domov z obchodu a hneď sa v ňom môže kúriť. Bio krby sú veľmi flexibilné, pretože sa môžu prenášať medzi jednotlivými miestnosťami, takže si môžete zakúriť v spálni a ďalší deň si môžete rozložiť ohník v obývacej izbe. Mobilita bio krbu je možná hlavne vďaka samostatnej horákovej komore.

Bio krby si môže obstarať každý. Predávajú sa v rôznych dizajnoch a veľkostiach. Tie najlacnejšie sa dajú zaobstaráte za pár stovák eur. Ani bio lieh nie je drahý – jedna hodina horenia bio liehu vyjde asi na 0,50 eur.

Dôležité je pri kúrení v bio krbe nezabúdať čas od času byt vyvetrať, pretože pri spaľovaní alkoholu uniká oxid uhličitý a vodná para. Následne sa vám môže zdať, že je miestnosť vydýchaná. Ale je dôležité upozorniť na to, že spaľovanie bio liehu nie je škodlivé.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.