Chcete si byt zariadiť pekne a zároveň lacno? Prinášame vám zopár inšpirácii, vďaka ktorým sa vám to určite podarí

system_glamour_ds_02

 

Chcete mať pekný a zároveň funkčný byt? Nemáte však dostatok finančných prostriedkov? Nevadí! V článku sa dočítate, ako si lacno a pekne zariadiť kuchyňu, obývaciu izbu a spálňu. Nábytok si môžete zadovážiť aj za malý peniaz, stačí len vedieť, ako na to a kde ho nájsť.

 

Nemajte strach z lacného nábytku

Je veľa nábytku v akciách z laminátu? Nevadí, veď laminát je vysoko odolný materiál. V súčasnosti patrí laminát k najpoužívanejším a zároveň najčastejšie predávajúcim materiálom pri výrobe nábytku. Je nenáročný na údržbu, stačí ho pretrieť vlhkou handričkou, je odolný voči krátkodobému pôsobeniu vody, oproti masívu je stabilné – nemení svoju farbu a navyše ho nemôžeme tak ľahko zaškrabnúť, ako je to pri dreve.

system_namur_dcg_02

Premeňte staré kusy na originály

Skôr, ako sa vyberiete do samotného obchodu, skúste sa doma porozhliadať a porozmýšľať, či sa nejaké kusy nábytku nedajú opraviť, prípadne vylepšiť. Použite pritom farby, tapety, čalúnenie…

 

Správna voľba

Pri zariaďovaní obývacích, detských, či spálňových priestorov máte na výber dve možnosti. Môžete si kúpiť solitérne kusy nábytku, alebo sa rozhodnúť pre kompletnú nábytkovú zostavu. Zostavy tvoria jednotlivé moduly, ktoré majú dostatok úložného priestoru. Nevynechajte ani komody, práve do nich si môžete uložiť drobné šatstvo. Častým riešením je umiestnenie regálového systému na stenu, ktorý potom jednoducho prekryjeme závesom. Inšpirujte sa riešeniami, ktoré vám ponúkajú obchody, ale nebojte sa pritom zapojiť aj svoju fantáziu.

 

Sedačka pre chvíle odpočinku

Okrem klasického dvoj-troj sedáku si môžete vybrať aj rohovú sedačku, prípadne sedaciu súpravu do písmena U. Sedačka do tvaru písmena U je rozkladacia, vyrieši problém s nedostatkom miesta a navyše ju kúpime sa priaznivé ceny.

aston-program-1-funkcja-spania_0

Pri kúpe postele nešetrite!

Posteľ vyberajte veľmi opatrne, patrí totiž k najdôležitejším častiam nábytku v byte. Dokáže ovplyvniť náš spánok a tým aj naše zdravie. Sústreďte sa na výber kvalitného matracu a roštu. Posteľ si môžete zakúpiť pokojne v bazári, matrac by však mal byť úplne nový. Nejde len o hygienické dôvody, ale aj o jeho životnosť, ktorá je obmedzená.

 

Nezabudnite ani na kuchyňu

Ak si porovnáme ceny jednotlivých miestností pri zariaďovaní kuchyne zistíme, že práve náklady v tejto časti bytu patria medzi tie najvyššie. Kuchynské linky síce môžeme nájsť aj o niečo lacnejšie, avšak investície do elektrospotrebičov sumu pekne navýšia. Ak chcete ušetriť, počkajte do sezónnych výpredajov, kde môžete spotrebiče kúpiť výrazne lacnejšie.

 

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.