Doprajte si teplo domova s krbom alebo pecou

dmstudi

Živý oheň vytvára atmosféru príjemného a útulného domova, preto sa krby alebo kachľové pece stávajú stále viac jeho neoddeliteľnou súčasťou. Krb plní nielen estetickú ale aj funkčnú úlohu – dáva príjemné teplo a vytvára tepelný komfort v dome či byte. Regulovaný živý oheň v interiéri zároveň pôsobí upokojujúco.Každý interiér je iný a preto stvárnenie a zakomponovanie jednotlivých prvkov v ňom vyžaduje plánovanie a rozvahu. Umiestnenie živého ohňa by nemalo byť výnimkou. Ak snívate o plápolajúcom ohni vo vašom interiéri, určite siahnite po kvalite. Na trhu dnes nájdete širokú ponuku krbov a pecí. Líšia sa od seba materiálom, funkciou, tvarom, výkonom i spôsobom výroby. V súčasnosti sú najviac obľúbené krby so zabudovanou krbovou vložkou a kachľové pece. Krbová vložka alebo ohnisko pece je obostavané kachliarskými matriálmi a zabudované v priestore interiéru. Takto môže vzniknúť rustikálny, klasický, ale aj moderný dizajn krbu či pece. Krby sú riešenie do daného priestoru, ale nie vždy je to jednoduchá úloha. „Často sa stretávame s priestormi (napríklad byty), ktoré sú menšie alebo staticky ich nemožno zaťažiť vstavaným krbom alebo pecou. V tomto prípade do úvahy prichádzajú napríklad voľne stojace krbové kachle alebo piecka, ktoré sú hmotnostne na nižšej úrovni,“ vysvetľuje Ing. Daniel Mičic zo spoločnosti dm studio.

Ku krbu potrebujete aj komín. Kvalitný komín zaručí správnu funkčnosť celého diela. Obráťte sa na profesionálov z dm studio, ktorí vám nielen poradia a pomôžu vybrať ten správny komín, ale celú stavbu aj zrealizujú. Ponúkajú komínové systémy nielen v Bratislave, ale po celom území SR.

Alternatíva namiesto vstavaného krbu alebo pece

Stretneme sa aj s prípadom kedy nie je možné z priestrou odviesť spaliny, čiže postaviť akýkoľvek komín. V tomto prípade sa ako alternatíva ponúka krb na bioalkohol. Nespaľuje drevo ale tekuté palivo (etanol). Nevytvárajú sa teda spaliny a ani dym, ktorý preto netreba odviesť von. Len tí kvalitnejší výrobcovia bioalkoholových krbov a palív Vám svojim výrobkom zabezpečia to, že oheň bude krásny, čistý, realistický a úplne bez zápachu alebo dymu.

Možností ako dostať živý oheň do vášho interiéru je veľa. Kvalitné krbové štúdio vám určite nájde ten správny krb, vyrieši technickú ako aj dizajnovú stránku projektu a na vás zostáva už len príjemný pocit z plápolajúceho ohňa v kruhu rodiny a priateľov.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.