Farba leta – zelená farba …

Zelená farba

Teplé dni väčšina z nás využíva na rekonštrukciu svojho bytu, či na jeho vymaľovanie. Práve cez tieto dni máme priaznivé podmienky k týmto činnostiam. Výber správnej farby do našich bytov je však často zložitý a môže nám niekedy trvať dlhšie ako kúpa akéhokoľvek oblečenia. Na mysli musíme mať aj to, že nielen móda vo svete oblečenia sa rýchlo mení, ale inak tomu nie je ani pri samotnom interiérovom trende.

Ak chceme mať doma farby, ktoré budú dokonale ladiť s nábytkom a zároveň budú dýchať individualizmom, mali by sme si nechať poradiť od bytových dizajnérov a mali by sme dať priestor aj našim predstavám. Trendom vo svete nábytku je najmä odvaha s kombináciou farieb. Ak si byt zariaďuje mladý človek, ktorý je aktívny, cieľavedomý, mal by uprednostniť výrazné farby, tie oznámia prichádzajúcej návšteve, že sa jedná o človeka plného energie a dobrodružstva. Ak sme milovníkmi elegancie a sme konzervatívnejší, mali by sme voliť jemnejšie a tlmenejšie farby.

Farba-leta-zelená-2

Ak chceme docieliť výraznejší efekt, môžeme ich navzájom vhodne skombinovať. Vo svete nábytku sa podľa prieskumu dostali na prvé priečky farby ako sú odtiene zelenej, oranžovej, ktoré boli doplnené odtieňmi modrej a fialovej farby. Čierna farba taktiež nemohla chýbať a to najmä v jej kombinácii so zlatou, striebornou, bronzovou, či bielou. Zelená farba sa však stále vracia, nikdy nestratila svojich priaznivcov. Zelená farba odráža pocit domova, prírody a patrí medzi obľúbené farby mnohých úspešných ľudí. Ak sme rozhodnutí vniesť ju aj do našich bytov, mali by sme si starostlivo zvážiť jej správny odtieň. Farba má odrážať naše povahové črty, náš vkus a štýl, preto by bolo nie príliš vhodné natrieť úplne celú miestnosť na zeleno.

Farby taktiež prispievajú k našej nálade a aktivite, preto by sme si dobre mali zvážiť, akú si zvolíme. Obľúbené sú najmä odtiene olivovej zelenej, či lipovej. Navodzujú pocit decentnosti, elegancie a úspechu. O človeku hovoria, že je sebavedomý, odvážny a plný tvorivosti. Ak sa bojíme príliš experimentovať, pretože sa strápnime a náš byt bude pôsobiť skôr smiešne, ako z titulného obrázku časopisu, mali by sme sa nechať inšpirovať vopred navrhnutým kombináciám farieb.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.