Kupujeme rozkladaciu pohovku

kupujeme rozkladaciu pohovku obr1

Ktorúkoľvek miestnosť si môžete zmeniť na spálňu tým, že si do nej zaobstaráte kvalitnú rozkladaciu pohovku. Pohovka je jedným z najvšestrannejších  kusov nábytku, aké existujú. Na rozdiel od minulosti, keď pohovka bývala nepohodlná a človek sa na nej nemohol kvalitne vyspať, v súčasnosti dokáže rozkladacia pohovka plnohodnotne nahradiť posteľ.

Pri kúpe pohovky je dobré si uvedomiť, že bude primárne slúžiť na sedenie. Takže, má zmysel hľadať rovnaké vlastnosti, ktoré by ste očakávali od  bežnej pohovky, ako aj dizajn, ktorý zodpovedá vášmu štýlu a vašim potrebám. Jediný rozdiel je, že budete mať záujem o pohodlné matrace a rovnako účinné fungovanie mechanizmu rozkladania.

Rozkladacia-pohovka-hlavný

Najpevnejšie a najodolnejšie konštrukcie pre každý typ pohovky sú vyrobené z tvrdého dreva, vyvarujte sa nákupu konštrukcií vyrobených z mäkších driev. Zamerajte sa na kvalitu vysúvacieho mechanizmu. Lôžko by sa malo vysúvať bez škrípania alebo zadrhávania. Prezrite si jednotky na zabezpečenie jednoduchého otvárania a tiež aj riadneho uzavretia. Uistite sa, že otvárací mechanizmus sa ľahko neuvoľní alebo nezlomí. Všetky časti vnútorného mechanizmu by mali mať hladké hrany, aby sa vankúše a prikrývky o ne nezachytávali a netrhali. Avšak, aj s najlepším operačným mechanizmom, je vždy dobré odstrániť vankúše a prikrývky pred zasunutím lôžka.

Kvalitný matrac potrebný  pre dobrý spánok by mal podopierať ramená, boky a spodnú časť chrbta. Hrubšie matrace nemusia byť nevyhnutne lepšie, pretože tenšie, lepšie konštruované môžu poskytnúť lepšiu oporu tela. Môžete tiež zvážiť použitie pohodlných matracov na vrch pohovky.

Rozkladacia-pohovka-2

Je vždy dobré skúsiť si svoju pohovku skôr ako si ju kúpite. Skúste vysúvanie a zasúvanie. Mechanizmus by mal byť ľahko ovládateľný, a nemal by sa veľmi napínať pri otvorení. Pohovku si rozložte ju a vyskúšajte si ľahnúť na matrac. Uistite sa, že ste s pohovkou úplne spokojný a pamätajte na to, že po rozložení zaberie toľko miesta ako bežná posteľ.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.