Obstavba v mnohých variantoch

Obstavba v mnohých variantoch

Obmurovanie tvorí veľmi dôležitú časť, pri stavbe kozubu alebo krbu. Dnešný trh ponúka množstvo krbových stavebníc, ktoré si jednoducho doma postavíte. Detaily pri takomto poskladanom krbe sú tiež veľmi dôležité a je potrebné pri takejto stavbe na ne myslieť.

Základom je betónový dielec, do ktorého patrí kozubová vložka. Významným výrobcom takéhoto zariadenia je aj nórsky Nordpeis. Podľa želania si môžete vytvoriť svoj vlastný originálny krb, nákupom variabilných doplnkových dielcov. Nordpeis si zakladá na kvalitných materiáloch, tak ako aj na precíznom spracovaní jednotlivých dielcov. Osobitnú zmienku si zaslúžia betóny pripravené zo špeciálnych zmesí, ktoré sú súčasťou niektorých výrobkov Nordpeis. Jedná sa o vláknom spevnený betón, ktorý je pevný ale zároveň ľahký. Vďaka svojej sile umožňuje realizovať aj malé a elegantne riešené krby, kde krásne vyznejú jemné detaily.

Produkty Nordpeis zaisťujú vďaka svojej konštrukcii účinné odovzdávanie tepla do vykurovaného priestoru. Príjemné teplo, ktoré sa šíri z kachlí Nordpeis sa nazýva konvekčné a vzniká medzi plášťami krbových kachlí, respektíve medzi krbovou vložkou a obmurovaním krbu. Zospodu dochádza k nasatiu studeného vzduchu a zahriaty potom vystupuje do miestnosti. Je tak obmedzované odovzdávanie príliš horúceho tepla priamym sálaním.

nordpeis krb

zdroj: http://nordpeis.de/Produkte/Kaminanlagen

Špecifikom dizajnového prevedenia výrobkov Nordpeis je aj veľká variabilita produktov, ktoré vďaka širokej ponuke doplnkov umožňujú z jedného typu výrobkov pripraviť mnoho vzhľadových typov.

Krbová obstavba je dodávaná v niekoľkých prevedeniach z efektného voskového betónu v niekoľkých farbách. Môžete si objedať aj obstavbu bez vrchného náteru. Tú je potom možné ľahko natrieť deň po montáži latexovou alebo akrilovou farbou. Zaujímavým typom je pridanie trochy stavebného lepidla do farby s výsledným náterom s peknou štruktúrou.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.