Pohodlná manipulácia aj vďaka úchytkám

http://www.love-kitchens.co.uk

Úchytky – každý deň ich využívame v celej domácnosti pri otváraní skríň, zásuviek aj skriniek. Dotvárajú celkový estetický vzhľad miestnosti, ktorá aj vďaka nim, nevyzerá nudne. Navyše sú mimoriadne praktické.

Na výrobu úchytiek sa používajú rozličné materiály. Medzi najpoužívanejšie patrí kov, v lesklom alebo matnom prevedení hliník a chróm. Úchytky zo zlata a striebra sú podstatne drahšia záležitosť ako tie z mosadze, bronzu alebo cínu. Sú síce lacnejšie no napriek tomu sa vyznačujú pôsobivou eleganciou.

kuchyna_ikea

www.ikea.com

Úchytky na drevenom nábytku môžu byť v tom istom prevedení ako samotný nábytok alebo vytvoria kontrast, ktorý oživí vzhľad tohto nábytku. Ich tvar je zväčša oválny, oblý alebo guľatý. Moderné zostavy naopak obsahujú úchytky, ktoré nie sú drevené, majú ostré hrany a dlhé línie. Ďalej sú tu ešte úchytky vyrobené zo slonoviny, skla, plastu, kameňa, rohu aj kosti.

Stačí si vybrať také, ktoré zapadnú do vášho interiéru a bude sa vám s nimi ľahko manipulovať. Na trhu sú úchytky dostupné v pestrých tvaroch od tých jednoduchších až po zdobené.

V prípade, že ste milovníkom starožitností, siahnite po špeciálnych úchytkách, ktoré sú vzácne a majú podstatne vyššiu hodnotu ako v tej dobe, kedy boli vyrobené. Každá z nich má svoj príbeh a ak ste ochotný za ne zaplatiť, dokonale vám skrášlia domácnosť.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.