Solárne lampy do bežného života

solarna lampa1

Doba napreduje stále rýchlejšie. Technické novinky sa po krátkom čase stávajú súčasťou bežného života. Samozrejme, ak nás presvedčia o svojich kvalitách. Takto si získava čoraz viac prívržencov aj solárna energia. Alebo produkty, ktoré fungujú na solárnu energiu.

V lete si radi posedíme vonku na terase alebo v altánku pri záhradnom krbe. Večere bývajú teplé, ale aj v lete sa stmieva. Ak je altánok alebo krb vzdialený od domu, musíme sa trošku potrápiť naťahovaním káblov a pracne sa postarať o osvetlenie. Nové riešenie, ktoré sa veľmi ľahko stane súčasťou nášho života, sú solárne lampy.

Solárne osvetlenie vám poslúži rovnako ako osvetlenie elektrické, ale má ešte viac výhod. Keďže využíva slnečnú energiu, nenavyšuje vám účet za elektrinu. Táto energia je v podstate zadarmo a nie je závislá od elektrickej siete. V celej dedine môže nastať tma a u vás na záhrade sa bude svietiť.

Inštalácia solárnej lampy nie je nijako komplikovaná. Solárna lampa sa skladá zo solárneho článku a svietidla. Solárny článok sa umiestňuje na miesto, kde je slnečné žiarenie najoptimálnejšie. Svietidlo umiestnime podľa potreby, kde chceme mať svetlo. Solárny článok a svietidlo sú spojené káblom, ale je dostatočne dlhý na to, aby sme im našli vhodné pozície. A môžeme svietiť.

Napríklad solárne senzorové svetlo Solar mate 1.0 sa dá využiť ako bezpečnostné svetlo. Má senzor pohybu a stmievania, takže sa aktivuje až po západe slnka a keď zachytí pohyb. Dobre poslúži pri návrate domov, hlavne ak máte tmavší dvor.

Solárne osvetlenie na diaľkové ovládanie Solar Mate 0.5 má všestranné využitie vo všetkých vonkajších priestoroch, v garáži, na terase, na osvetlenie dvora. Ak ste chovatelia a máte klietky alebo chlievy mimo domu a potrebujete v nich svietiť, solárne osvetlenie môže byť pre vás dobrým riešením.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.