Štýlovo zmeňte nepoužívaný krb

krb_1

Máte doma krb, ktorý dlhodobo nefunguje alebo ste ho nepoužili niekoľko rokov? Prinášame vám pár typov, ako tento prázdny priestor využiť. Vynikajúco si tak spestríte celkový vzhľad vášho domova.

Jednou z možností, je vyplniť toto prázdne miesto rôznymi dekoračnými predmetmi. Stačí napríklad pohľadať nejaké staré knihy a poukladať ich vedľa seba, šikmo alebo jednu na druhú. Zaujímavým a praktickým spôsobom tak vyplnia priestor.

Lesné zátišie či pocit útulnej horskej chaty si hravo vytvoríte rovnako veľkými, malými a okrúhlymi klátikmi dreva, ktoré poukladáte rovnako v celom vnútri krbu.

Ďalšou veľmi pútavou dekoráciou sú aj klasické sviečky rozličnej veľkosti, výške a farbe. Dodajú interiéru hrejivý pocit tak isto, ako drevo. Naaranžujte ich čo najviac podľa vkusu, prípadne ozdobte farebnou stužkou či vetvičkami.

Viac svetla do miestnosti prinesie zrkadlo, ktorým vyplníte rám tohto krbu. Do vnútra krbu umiestnite drevenú pevnú debničku, ktorá podporí zrkadlo zozadu. Použiť môžete obojstrannú pásku pre lepšiu stabilitu. Zrkadlo pekne odzrkadlí napríklad farebný koberec.

V prípade, že sa ku krbu dostane dostatok denného svetla, neváhajte umiestniť do tohto priestoru zelené rastliny. Ideálne sú paprade alebo machy v krásnych črepníkoch rozličnej výšky či tvaru. Nevypĺňajte však celé miesto, aby ste mohli rastliny jednoducho polievať poprípade obrať suché lístky.

Skvelým riešením je aj zhromaždenie váz. Tie môžu byť keramické, sklenené, nepriehľadné a vlnité. Rozmanité farebné vázy svojou výškou a tvarom, dodajú interiéru originálny vzhľad.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.