Teplovzdušné krby a ich výhody

Teplovzdušné krby1

V súčasnej dobe, kedy moderné zariadenia dokážu s minimálnymi nákladmi zabezpečiť teplo v celom dome, si krby stále nachádzajú na trhu svoje miesto. Väčšina ľudí si krb volí len ako doplnok k hlavnému zdroju tepla, napriek tomu je pre veľa ľudí krb dôležitou súčasťou domu, do ktorého sú ochotní investovať i pomerne vysoké čiastky.

Značnej obľube sa v dnešnej dobe tešia teplovzdušné krby, ktoré dokážu nielen navodiť príjemnú atmosféru domova, ale rovnako sú schopné cez teplovzdušné rozvody zabezpečiť tepelný komfort v celom dome. Výrobcovia krbových vložiek a komínov rozhodne nemôžu zaspať na vavrínoch. Zákazníci dnes žiadajú krby z vysoko kvalitných materiálov a musia byť aj v dizajnovo zaujímavých prevedeniach. Veľmi obľúbenými sa v posledných rokoch stali teplovzdušné krby, ktoré vám predstavíme v tomto článku.

Teplovzdušné krby sú zariadenia pracujúce na princípe ohrevu a cirkulácie vzduchu. Vzduch je privádzaný z miestnosti alebo prívodom z vonku a je ohrievaný v rozvodoch umiestnených okolo krbovej vložky. Týmito rozvodmi je potom vyvádzaný do jednej alebo viacerých miestností. K dostatočnému prívodu studeného vzduchu do systému býva použitá turbína, ktorá zabezpečí dostatočný prísun vzduchu a jeho správnu cirkuláciu. Dôležitým faktorom je samotný výkon krbovej vložky, na ktorom je závislá aj možná vykurovacia plocha. Pokiaľ nie je miestnosť príliš ďaleko od krbovej vložky, je možný rozvod ohriateho vzduchu rozviesť štandardnými rozvodovými trubkami. Ak chceme vykurovať vzdialenejšiu miestnosť, je potrebné do systému zakomponovať ťažné ventily, ktoré umožnia distribúciu teplého vzduchu na väčšiu vzdialenosť. Celý takto vybudovaný systém teplovzdušného vykurovania je potom úplne nezávislý na teplovodnom ústrednom kúrení a je schopný fungovať úplne samostatne.

Celý princíp fungovania teplovzdušného vykurovania tak vyzerá veľmi jednoducho. Rozhodne by ale konštrukcia teplovzdušného vykurovacieho zariadenia nemala byť vykonávaná svojpomocne ale špecializovanou firmou. Takáto firma je schopná správne vypočítať a navrhnúť celý systém, tak aby fungoval k plnej spokojnosti budúceho užívateľa. V neposlednom rade je samozrejme nutné dbať na správny výber komína. Pokiaľ je ktorákoľvek z týchto častí zle navrhnutá, prípadne nesprávne zostavená, nemôže systém ak o celok dobre pracovať. Ideálne riešenie je zvoliť firmu, ktorá je schopná vám celý systém od krbovej vložky, cez rozvody až po komín kompletne navrhnúť a zostaviť. Toto riešenie vám potom dáva záruku správne fungujúceho systému, na ktorý vám väčšina špecializovaných firiem poskytne i nadštandardné záručné podmienky.

Ak vás tento článok priviedol k myšlienke zakomponovať do stavby vášho domu aj krb s teplovzdušnými rozvodmi, prajeme vám veľa príjemných chvíľ strávených v teple vášho domova aj v tých najchladnejších mesiacoch v roku.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.