Vyberte si správne záclony

http://www.wayfair.com

Vzhľad každej miestnosti zaručene zmenia nadčasové záclony. Pokiaľ si vyberiete tie správne, vaša domácnosť bude pekne a vkusne ozdobená.

Neslúžia však len ako dekoratívny prvok. Umožňujú upraviť dnu prichádzajúce množstvo svetla ako aj dotvoriť celkovú atmosféru, ktorá záleží od farby, vzoru, strihu a materiálu. Samozrejme záclony svetlého prevedenia dokážu opticky aj priestorovo zväčšiť malú miestnosť. Naopak tmavšie záclony zútulnia aj veľkú izbu.

Pri vyberaní záclony je potrebné sa zamerať na dva hlavné body – svetlo a veľkosť.
Svetlo – od materiálu a farby záclony, závisí množstvo pusteného svetla dovnútra miestnosti. Látka by nemala byť priveľmi jemná, keďže je vystavená priamemu slnečnému žiareniu a musí vydržať teplo. Preto zvoľte látku pevnejšiu i kvalitnú. Ak zvolíte tmavú farbu záclon, nezablokujete svetlo úplne, no dbajte na to, aby sa trochu svetla predsa len dostalo dnu.

Veľkosť – záleží od samotných okien. Nie na každom z nich správne vynikne dĺžka, šírka, vzor alebo farba. Napríklad malá záclona nebude vyzerať dobre na veľkých oknách a naopak. Zvážiť treba aj čipky, krajky a iné ozdobné prvky záclony. Každá miestnosť si vyžaduje iný druh záclony. Viac zaujímavé aj obľúbené sú vzdušné, ľahké záclony ako ťažké a tmavé záclony.

Obývacia izba
Vyznačuje sa pohodovou i priateľskou atmosférou, preto by mala mať primeraný dostatok svetla a pôsobiť vzdušne aj jasne. Vaši hostia sa tak budú cítiť príjemnejšie ako keby ste ich uvítali v priveľmi tmavej obývačke. Ozdobiť okná okrem záclony tiež môžete pekným závesom z ľahkej látky, ktorá môže mať aj nejaký vzor.

Spálňa
Do tejto miestnosti sa ideálne hodia záclony a závesy, ktoré nebudú narúšať vaše zaspávanie. Preto ich vyberajte starostlivo. Veľmi tmavé farby vylúčte, skôr siahnite po útulných, svetlejších farbách. Chcete mať predsa pokojný spánok.

zaclona_1

http://www.ogotobuy.com

Detská izba
V detskej izbe nesmú chýbať rozprávkové postavičky! Obľúbenci z televízie skrášlia vzhľad izby a vyčaria úsmev na detskej tvári. Tom a Jerry , Autíčka, Popoluška , Pinocchio , Snehulienka, atď – budú robiť spoločnosť vašim deťom po celý čas. Záclona by mala byť z odolnej látky, najlepšie dĺžkou po radiátor.

Kuchyňa
V tomto prípade môžete zvoliť praktickejšie žalúzie, ktoré sa ľahko čistia. No môžete samozrejme voliť aj ľahké záclony, ktoré môžu byť ozdobené nejakým vzorom. Ak sa menšie okno nachádza priamo nad drezom, vkusne vám tam zapadne krátka krajkovaná záclona.

Základné ukazovatele:
1. materiál – bavlna, zamat, syntetické vlákno, organza, žakar
2. dizajn – pri rôznych vzoroch, rátajte s dopadom tieňa do danej miestnosti, keď slnko svieti jasnejšie
3. téma – podľa toho, ako je zariadená miestnosť, vyberajte v takej téme aj záclony (farba). Pokiaľ sa vám ale nepodarí zohnať také záclony, vyberte klasické biele alebo krémové, ktorými nič nepokazíte a hodia sa ku ktorejkoľvek farbe v izbe.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.