Základné prvky terasy

http://archinspire.org

Ak ste sa rozhodli postaviť si terasu alebo plánujete vylepšiť tú pôvodnú, dbajte na dizajn, funkčnosť i spôsob jej využitia. Zohľadniť by ste mali tiež prostredie, v ktorom žijete a klimatické podmienky. Správne naplánovaná terasa vám tak poslúži k vášmu potešeniu dlhé roky.

Je dôležité sa zamyslieť ,na aký účel chcete terasu používať. Bude to vaše oddychové miesto alebo pracovné? Chcete si tam zabudovať vírivku, krb a iné doplnky pre dokonalý relax? Plánujete ju používať celoročne či len príležitostne? Voľbou správnych prvkov určíte základ vašej terasy.

Materiály vhodné na podlahu sú betón, drevo aj kameň. Betón je naozaj praktický kvôli svojej trvanlivosti. Betónové dlaždice sú dostupné v rôznych veľkostiach, vzoroch i farbách. Ďalšou skvelou voľbou je o niečo drahšia kamenná terasa. Je atraktívna, praktická a rovnako pevná ako betón. Na výber máte rozličné druhy kameňa: bridlica, mramor, žula aj pieskovec. Prírodná drevená podlaha si vyžaduje vyššiu starostlivosť aby vydržala v dobrom stave niekoľko rokov. Napriek tomu je obľúbená, pretože pôsobí viac útulne.

Neodmysliteľnými doplnkami každej terasy sú krby, ventilátory aj strecha. Strechy majú praktické využitie vzhľadom na počasie. Sú pevné a odolné voči dažďu, snehu či silnému vetru. V peknom počasí postačí jednoduchá zaťahovacia textilná plátenná strecha.

Zimu znesiete oveľa ľahšie s terasovým krbom a v teple si odpočiniete po dlhom dni. Svoje využitie však krb nájde aj v letných mesiacoch. Zabezpečte adekvátne vetranie terasy tak, aby sa dym nedostal do domu.

Váš relax znásobí v horúcich dňoch aj ventilátor. Dajte však pozor, aby ste si zakúpili ten, ktorý je určený pre vonkajšie použitie.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.