Žiadny stres pri jarnom upratovaní

upratovanie_domacnosti

Často krát nevieme, odkiaľ máme začať pri jarnom upratovaní. Dom by sme mali upratovať odhora smerom nadol, byt od okien spálne až ku vstupným dverám. Kúpeľňu by sme si mali ponechať úplne na záver. Pri jarnom upratovaní by sme sa mali zbaviť nánosu prachu. Mali by sme odstrániť pavučiny, dať dole a vyprať záclony a závesy, umyť rámy a parapety na okne.

Vynechať by sme nemali ani radiátory a dvere. Nesmieme zabudnúť ani na svietidlá. Ak sme už tieto veci vyčistili, mali by sme sa pustiť do čalúneného nábytku. Povysávať ich treba proti smeru rastu vlasov. Ak použijeme na sedačku aj čistiaci prostriedok, treba dať pozor na to, aby do nej nevsiakol a nepremočil ju. Na nábytok stačí, ak použijeme handričku, ktorú pred tým navlhčíme, ale mali by sme ju dôkladne vyžmýkať. Na záver stačí, ak nábytok vyleštíme prípravkom, ktorý sa na to odporúča. Koberce by sme mali povysávať a vytepovať. Drevené podlahy by sme mali umyť vlhkou utierkou a následne vyutierať do sucha. Ak použijeme prípravok určený na podlahy, budú sa lesknúť ako nové. Dlaždice a kamennú podlahu by sme nikdy nemali umývať mydlom, pretože sa ľahko nasiakne a my sa po nej budeme kĺzať, ako po ľade. Pri nej nám pomôže osvedčený trik, kde si do litra vody pridáme dve lyžice pracej sódy. Na medzery medzi dlaždicami by sme tiež mali nasypať sódu. Stačí ak tieto medzery vydrhneme so zubnou kefkou. Pôjde nám to veľmi jednoducho.

domace_upratovanie

zdroj: www.auntiecleaner.com.sg

Zvýšenú pozornosť by sme mali venovať spálni, konkrétne kobercu v nej. Ak by sme ho dôkladne nečistili, stal by sa zásobárňou roztočov. Nesmieme zabudnúť ani na to, že vankúše a periny by sme mali dať dôkladne vyvetrať. Slnko, ale aj zimné mrazy roztoče zničia. To isté by sme mali robiť aj s matracmi. Skôr, ako dáme tieto veci naspäť, mali by sme utrieť prach z rámov postele, roštu a prevetrať aj skrine. Mali by sme podávať von všetko oblečenie a to, ktoré nenosíme treba nekompromisne vyhodiť.

Dobré je, ak si ho rozdelíme na jarné a zimné, kde zimné umiestnime na menej prístupné miesto. Získame tak priestor, ktorý môžeme využiť na aktuálne oblečenie. Zabudnúť by sme nemali ani na balkón, ktorý si tiež zaslúži našu pozornosť. Zo spálne by sme sa mali presunúť do kuchyne. Je dobré, ak si poriadime kuchynské skrinky. Najskôr treba poumývať vnútrajšok skrinky a potom venovať pozornosť aj jej vonkajšku. Netreba zabudnúť ani na stenu za kuchynskou linkou, spotrebičmi, chladničkou, rúrou a pod. Dôkladne by sme mali vydrhnúť aj elektrické spotrebiče, ako sú mikrovlnná rúra, či varná kanvica. Šporák by sme si mali umyť špeciálnym prípravkom určeným priamo naň. Potom by malo nasledovať upratanie chladničky a mrazničky a následne jej rozmrazenie.

cista_kupelna

zdroj: melcleaning.co.uk

Následne by sme sa mali zamerať na kúpeľňu. Najskôr by sme mali vyčistiť dlaždice, potom vaňu, záves, sanitárne zariadenie a nakoniec zrkadlo. Ak máme dvere so sklenenou výplňou, mali by sme ju vyčistiť pomocou octu. Zabudnúť netreba ani na vyčistenie odpadu a podlahy. Ak vás tento článok desí a nemáte čas ani chuť sa pustiť do jarného riadenia, môžete si najať špecializovanú firmu, ktorá byt vyčistí za vás. Sú rýchle, spoľahlivé a ušetria vám kopu starostí. Ak si nechceme do bytu pustiť cudzích ľudí, môžeme do riadenia zapojiť celú rodinu, a aj manžela. Aj keby pomohol len trochu, predsa to v niečom pomôže.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.