Dôležité posteľné zábrany pre deti

http://www.toysrus.com

Spánkom si dopĺňame stratenú energiu a telo si oddýchne po namáhavom dni. Inak to nie je ani u detí. Okrem energie im spánok pomáha silnejšie a zdravšie rásť. Ako však vieme, aj počas detského spánku hrozí nebezpečenstvo náhodného pádu z postele. Týmto pádom našťastie môžeme predísť posteľnými zábranami, určenými pre deti.

Cieľom posteľných zábran je udržať deti v bezpečí počas spánku. Dajú sa pripevniť dočasne alebo trvalo o rám postele. Výrobným materiálom posteľných zábran je drevo, kov, sieťka, plast alebo môžu byť aj nafukovacie. Dostupné v rozličnom pútavom prevedení a forme. Vyzdobené môžu byť obľúbenými detskými obrázkami, autíčkami, kvietkami či zvieratkami. Pri kúpe treba samozrejme zohľadniť vek dieťaťa, jeho správanie i typ postele, na ktorú chcete tieto zábrany pripevniť.

zabrana_1

http://www.wayfair.com

Vo všeobecnosti sú drevené ako aj kovové posteľné zábrany, používané pre tie najmenšie deti od jedného mesiaca po dobu, keď sa budú vedieť vyšplhať na posteľ. Tieto zábrany sa tak môžu používať dlhodobo. Vďaka ich mohutnému vzhľadu budete vedieť, že je dieťa v bezpečí, aj keď sa nachádzate v inej časti domácnosti. Malé dieťa nemá dostatočnú silu, aby ich akýmkoľvek spôsobom zlomilo alebo poškodilo. V prípade potreby tak isto pomôžu starším deťom, ak sa ich posteľ nachádza vysoko nad zemou.

O dosť menej robustné sú posteľné zábrany vyrobené z plastu, sieťky a samozrejme nafukovacie. Pripevňujú sa k posteli dieťaťa dočasne, pokiaľ sa ono nenaučí obmedzovať pohyb počas spánku. Použiť sa ideálne dajú, aj keď je dieťa choré a nevládze ovládať svoje pohyby.

Pretože nie je možné sledovať dieťa 24 hodín denne a rodičia tiež potrebujú spánok a oddych, posteľné zábrany poskytnú potrebnú bezpečnosť počas spánku dieťaťa. Sú jednoducho veľmi efektívnym a praktickým doplnkom.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.