Nezabudnuteľná atmosféra reštaurácie a kaviarne

Restauracia

Je veľmi príjemné, ak človek príde do reštaurácie či kaviarne, ktorá dokáže potešiť nielen jeho chuťové poháriky, ale aj jeho oči. To, v akom prostredí strávime svoju obednú prestávku, stretnutie s priateľmi, romantickú večeru vo dvojici, či priateľské posedenie pri káve, má veľký vplyv na celkový dojem z daného miesta. Ak vezmeme na zreteľ fakt, že človek si pamätá najmä dojem (pocit) z miest, ľudí či udalostí a až v druhom rade to, čo presne sa udialo, alebo čo kto povedal, je zrejmé, že pocit z reštaurácie alebo kaviarne by mal byť príjemný. Z jednoduchého dôvodu – jednak aby sa zákazník rád vrátil a potom aj preto, aby pri referovaní svojim známym si spomenul práve na ten príjemný pocit, ktorý v ňom dané miesto zanechalo.

Okrem samozrejmých atribútov, ktoré by mala každá prevádzka spĺňať – tu máme na mysli čistotu priestorov, primeraný zákaznícky servis, kvalitné suroviny a poctivú prípravu jedál a nápojov, sú ďalšie veci, ktoré môžu až nečakane dvihnúť úroveň a zlepšiť renomé daného miesta.

Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré ovplyvňujú celkový pocit a atmosféru, ktorá vládne v priestoroch prevádzky, je jej vizuál. Interiér aj exteriér (terasa) by mali korešpondovať s duchom reštaurácie či kaviarne a zabezpečiť, aby sa človek po celý čas cítil príjemne a odniesol si príjemný pocit, ktorý ho v budúcnosti motivuje vrátiť sa a znova si užiť čas strávený na tomto mieste.

Okrem farebnej a vzorovej schémy, ktorá vládne prevádzke treba dbať aj na drobné detaily. Medzi tieto patria rôzne dekorácie. Vo vinárni to môžu byť napríklad zaujímavé fľaše archívnych vín, dekorácie s motívmi vínnej révy či obrazy s motívmi vína  alebo syrov, ktoré sú k vínu tak obľúbené. V pizzerii môžeme správnu atmosféru docieliť napríklad pripomenutím krajiny, v ktorej človek môže ochutnať originálnu a najlepšiu pizzu – Talianska. Dojem podčiarknu čerstvé bylinky umiestnené napríklad na parapetoch, či vhodne umiestnené obrazy s motívom jedál a nápojov  alebo motívmi nádhernej krajiny.

Zelene auticko Eiffel

 

Veľkoformátové zložené obrazy budú pôsobiť výborne na dostatočne veľkej ploche – napríklad nad stolom alebo nad sedačkou v kaviarni. Ak je interiér prevádzky zariadený v modernom kontrastnom štýle – sivú stenu dopĺňa sedačka s farebnými vankúšmi, skvelým doplnkom bude veľkoformátový zložený obraz s motívom veľkomesta (napríklad Paríž na obrázku).

Vhodný doplnok či obraz teda môže dodať tú správnu iskru nielen súkromnému interiéru (bytu či domu), ale aj verejnému priestoru, v ktorom sa denne vymení mnoho hostí – v reštaurácii, kaviarni či inej prevádzke. Pri výbere nezabúdajte, že najdôležitejší je súlad medzi dizajnovým doplnkom a celkovým farebným aj typovým ladením interiéru.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.