Klimatizácia do bytu nielen na účinné chladenie počas leta

Klimatizácia Daikin

Dobrá klimatizácia je počas leta na nezaplatenie. Aj vďaka nej sa v bytoch nemusíme pariť v neznesiteľných horúčavách, ale žiť v príjemnom prostredí s optimálnou teplotou. Ak chcete byť na extrémy leta spoľahlivo pripravení, myslite na zriadenie klimatizácie aj do vašej domácnosti už dnes.Klimatizácia je prístroj, ktorého vek presahuje stovku rokov. Väčšina ľudí pozná jej pôvodnú funkciu, a to chladenie. Súčasná moderná klimatizácia do bytu toho zvládne ale ešte oveľa viac. Môžete ju využívať na ohrievanie menších priestorov, slúži na odvádzanie nadbytočnej vlhkosti a zároveň vzduch zbavuje prachu, alergénov, niektoré zariadenia ho dokonca aj ionizujú. Aj preto už dávno neplatí mýtus, že klimatizácia škodí životnému prostrediu v domácnostiach. Pravdou je úplný opak. Pri správnej starostlivosti klimatizácia jeho kvalitu ešte zvyšuje.

Základom je spojenie vhodnej vnútornej a externej jednotky

Pri výbere klimatizácie do bytu máte viacero možností. Vždy však potrebujete vytvoriť účinný klimatizačný systém, ktorý je tvorený vonkajšou jednotkou zabezpečujúcou výmenu vzduchu medzi vnútrom a vonkajškom a vnútornou jednotkou pracujúcou v interiéri. Z hľadiska prevedenia vnútorné jednotky rozlišujeme na nástenné, ktoré môžete umiestniť kdekoľvek na stenu, parapetné nahrádzajúce bežné radiátory alebo podstropné určené na inštaláciu tesne pod strop. Ak máte v domácnosti vypracovanú vzduchotechniku vedenú stropmi, je ideálne použiť kazetové jednotky. Aj vzhľadom na možnosť celoročného využitia klimatizácie odporúčame vyberať jednotky s množstvom funkcií. A to napríklad klimatizácie Daikin. Tie okrem chladenia, vykurovania a čistenia vzduchu ponúkajú aj množstvo vychytávok, napríklad ich ovládanie cez mobil aj v čase, keď sa nachádzate mimo domova. Navyše, ich práca je veľmi tichá.

Výkon klimatizácie musí odzrkadľovať veľkosť priestoru

Každá klimatizácia pracuje spoľahlivo len, keď je maximálne prispôsobená podmienkam daného priestoru. Tým najdôležitejším parametrom pri jej výbere je samozrejme výkon, ktorý musí odzrkadľovať veľkosť klimatizovanej miestnosti. Tu platí všeobecné pravidlo, že na 10 m2 je potrebný výkon 1 kW (pri  výške stropu cca 2,60 m). Pri výbere klimatizácie do bytu netreba zabúdať ani na fakt, že tieto zariadenia spotrebúvajú relatívne veľké množstvo energie. Uprednostňujte preto tie s energetickou triedou A+ a viac.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.