Vstupné dvere z plastu alebo dreva?

3033

Potrebujete nové vstupné dvere a váhate, či si zadovážiť plastové alebo radšej drevené. Skôr než sa rozhodnete, do akých vstupných dverí investujete, je dobré zvážiť všetky pozitíva aj negatíva, pretože rozhodujete o prvku, ktorý by mal spoľahlivo slúžiť mnoho rokov.

Vstupné dvere sú vizitkou domu

Vstupné dvere musia plniť v dome mnoho funkcií. Mali by byť predovšetkým bezpečnou vstupnou bránou, ktorá bude vítať hostí a brániť pred nepozvanými návštevníkmi. Od vstupných dverí sa očakáva ochrana interiéru pred chladom, hlukom, vlhkosťou i prachom. Samozrejmosťou by mala byť úplná funkčnosť bez drhnutia či problémov so zamykaním. Vstupné dvere sú teda vizitkou, ktorá reprezentuje, i prvkom, ktorý bude spoľahlivo slúžiť. Vstupné dvere z plastu i dreva je možné zadovážiť si v jednokrídlovom či dvojkrídlovom prevedení. Zaujímavé sú kombinácie vstupných dverí s bočnými svetlíkmi či nadstvetlíkmi, ktoré účinne presvetlia zádveria.

Vstupné dvere z plastu či dreva sú z hľadiska ceny nemalou investíciou, kde stojí za to dobre premyslieť všetky aspekty, a to či už v prípade, že budú slúžiť v novostavbe či rekonštruovanom dome.

Pevné vstupné dvere

Vstupné dvere by mali byť predovšetkým pevné a tvarovo stabilné. Pri bežnom používaní by sa ani po rokoch nemali krútiť, čo by degradovalo ich funkčnosť. Základom vstupných dverí z dreva i plastu je vždy profilový systém zložený z rámu a krídla. V oboch materiálových prevedeniach je krídlo buď osadené izolačným zasklením či izolačnou výplňou, ktorú je možné vyberať z celej rady designových variantov. Rám je dole osadený hliníkovým prahom, ktorý by mal mať prerušený tepelný most, aby bránil prechladzovaniu.

Drevené i plastové vstupné dvere osadené ozdobnými izolačnými výplňami je možné prispôsobiť individuálnemu vkusu. „Drevené vstupné dvere môžeme zákazníkovi vyrobiť tiež podľa jeho vlastného designového návrhu,“ vraví M. Tomčíková produktová manažérka značky VEKRA a dodáva: „Vždy ide o zákazkovú výrobu, každé vstupné dvere sú tak originál podľa želania zákazníka.“

Plastové vstupné dvere trochu inak

Plastové vstupné dvere sú výhodné z hľadiska nákupnej ceny. Profilový systém plastových vstupných dverí by mal byť dostatočne odolný proti poškodeniu a krúteniu. Plastové vstupné dvere musia byť osadené kvalitnou dostatočne silnou oceľovou výstuhou, tá rozhoduje o ich stabilite. Pri výbere plastových dverí je preto dôležité zamerať sa na kvalitu ukrytú v profile. Je tiež dobré vedieť, kto a kde vstupné plastové dvere vyrobil, aby ste vedeli, kam sa obrátiť v prípade problémov.

Plastové vstupné dvere sú ponúkané v prevedení plastových vstupných dverí s prekryvnou hliníkovou výplňou. Z vonkajšej strany je celé krídlo plastových dverí prekryté hliníkovou doskou hrúbky 2mm. Hliníková doska poskytuje lepšiu tepelnú i zvukovú izoláciu, najmä ale celkovo dvere spevňuje. Takto upravené vstupné plastové dvere majú lepšiu tvarovú stabilitu i odolnosť proti poškodeniu.

Výberu vstupných dverí sa vyplatí venovať dostatočnú pozornosť. Kúpa lacného produktu sa najmä pri kúpe plastových vstupných dverí nemusí vyplatiť.

Společnost VEKRA ponuká aj kvalitné plastové okná.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.