Tapety pre každé bývanie

Tapety Ambiente

 

Pamätáte sa na bohato maľované steny u svojej babičky? Nedokázali ste spustiť zrak z ornamentov a čiar a až ste sa niekedy čudovali, ktorý maliar sa na to dal nahovoriť. Chcelo to hodiny poctivej práce. Dnes je už situácia iná. Maliarov nemusíme trápiť vzormi, stačí, keď si vyberieme na stenu modernú tapetu. Výsledok je vždy zaručený!

Tapety na rovné aj krivé steny

Pravda je taká, že tapeta nielenže oživí nudou zívajúce steny a priestory vášho bytu či domu, ale stenám navyše dodá pevnosť. Sami dobre viete, aké trápne pocity prežívate, keď sa vaši známi pozerajú na večne dopraskanú stenu alebo stopy po paneloch. Riešenie je veľmi jednoduché, zakryte nedokonalosti steny vhodnou tapetou. Dnes už vďaka kvalitným návodom na internete dokáže tapetovať každý. Dbajte však na správny výber materiálu tapiet. Vliesové sú výborné do obývacích izieb či spální, sú mäkučké a ľahko sa lepia. Vinylové tapety dokážu odolať vode, sú tvrdšie, a preto sú najvhodnejšie do kuchyne, kúpeľne alebo predsiene, teda na miesta, kde sa predpokladá, že by sa tapeta mohla rozmočiť alebo ušpiniť. Vinylovú tapetu môžete na stene bez problémov umyť. Aplikácia tohto druhu tapety je o niečo náročnejšia, keďže je tvrdšia a treba ju pri lepení dlhšie „hladkať“. Prípadné vzduchové bubliny veľmi ľahko odstránite prepichnutím špendlíkom alebo ihlou a následným vytlačením vzduchu handričkou či tapetovacou špachtľou. Ak sa bojíte, nechajte to na profesionálov.

Ak sa obávate, že sa vo vašom dieťati objaví v útlom veku malý umelec a chopí sa svojho maliarskeho náčinia (pasteliek, fixiek…), aby svojej nudnej stene dodalo potrebný šmrnc, tiež môžete staviť na tapetu. Aj deti sa chcú cítiť vo svojej izbe luxusne! Doprajte im zaspávať vo veselom a farebnom prostredí, detská tapeta im vnesie do života nový druh predstavivosti. Čím viac obrázkov, tým viac možností na snívanie… Navyše, pokiaľ má vaše dieťa posteľ hneď vedľa steny, vďaka tapete mu nebude na chrbátik ťahať od steny studený vzduch.

Moderné tapety od výmyslu sveta

Je jedno, či potrebujete umiestniť tapetu len na jednu stenu, alebo do celého priestoru. Hlavne vždy myslite na to, o aký druh miestnosti ide a aký má charakter. Iné tapety volíme do kancelárskych priestorov, iné do spální či kuchýň a úplne iné do detských či študentských izieb. Firmy zaoberajúce sa bytovým dizajnom ponúkajú na svojich stránkach množstvo katalógov tapiet podľa jednotlivých štýlov a materiálov, vám už len stačí nájsť si pár hodín čas, aby ste si vybrali. Prečo hodín? Však sami uvidíte, ako ďaleko to už s tapetami zašlo. Dnes už nájdete v ponuke množstvo moderných a nadčasových vzorov, za ktoré sa nebudete hanbiť ani o desať rokov. Pamätajte pri výbere aj na svoje ratolesti. Detské tapety na stenu dodajú ich izbičkám úžasné čaro.

Pomôžu vám odborníci

Ak ste v otázkach bytového dizajnu stratení a nemáte ani potuchy o tom, aké tapety zvoliť, koľko roliek nakúpiť a ako ich nalepiť, obráťte sa s prosbou o radu na odborníkov. Napríklad na ambiente.sk sú pre vás k dispozícii denne (aj vrátane víkendov!), môžete im zavolať alebo napísať e-mail. Ochotne vám poradia a spravia pre vás výber tapiet skutočným dobrodružstvom. Tapety totiž teraz zažívajú svoje zlaté časy.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.