Rastliny nie len na spestrenie interiéru

anturia

Rastliny, či už vonkajšie alebo vnútorné, obohatia náš domov o ich krásu a priestoru dodajú svieži a pestrý vzhľad. Treba im poskytnúť pravidelnú starostlivosť aby ostali zdravé, kvitli a spôsobovali vám každodennú radosť.

Prospešné dôvody, prečo si zaobstarať zelené rastliny do domácnosti:

Čerstvý vzduch: je známe, že rastliny odstraňujú rozličné znečisťujúce látky vo vzduchu. Niektoré rastliny viac, iné menej. Napríklad taká Chryzantéma si poradí so škodlivou látkou ako je benzén, ktorý je prítomný vo farbách, gume aj v plaste. Fikus je skvelý s trichlóretylénom, prítomným v lakoch a lepidlách. Pôvabná Antúria si ľahko poradí s amoniakom či formaldehydom, ktoré sa nachádzajú vo vzduchu. Ideálne sú zelené rastliny v kvetináčoch.

domace_rastliny

www.homedit.com

Vlhkosť: Tieto rastliny dobre udržiavajú optimálnu vlhkosť v izbe a zabraňujú tak suchému vzduchu hlavne počas zimy. V zimnom období sme viac náchylní na prechladnutie i chrípku aj kvôli takémuto suchému vzduchu, ktorý tiež nepriaznivo pôsobí na našu pokožku.

Hluk: Vstrebávať hluk v našich príbytkoch je ďalšou výhodou izbových rastlín. Ako vieme, hluk zvyšuje stres, v niektorých prípadoch aj poruchu nervovej sústavy, nespavosť či schopnosť sústredenia sa. Výhodou preto je, že rastliny umiestnené na okne, môžu znížiť hluk prichádzajúci napríklad z cesty.

chryzantema

Kvalitné bývanie: Prítomnosť črepníkových rastlín zvyšuje dobrú náladu a taktiež nám pomáhajú priveľmi sa nerozčuľovať a mať pocit úzkosti. Nezabudnite na izbové a črepníkové rastliny v pracovnom prostredí. Zadovážením si krásnych, moderných a farebných kvetináčov, ešte viac spestríte akýkoľvek interiér.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.