Spálňa

http://www.wayfair.com

Miesto pokoja a oddychu. Má jeden hlavný cieľ – zdravý spánok! Mali by sme sa v nej cítiť príjemne a útulne, vypnúť po celom dni. Často krát však ešte v posteli pozeráme TV, hráme sa na iPodoch alebo notebookoch.

Pri zariaďovaní spálne treba predovšetkým vybrať správnu, pohodlnú a veľkú posteľ. Tretinu života podľa reklám, trávime spaním. Preto je rozumné investovať do kvalitných matracov, rámu postele aj posteľnej bielizne. Nestačí mať jednoduchý kovový rám opierajúci sa o stenu. Akákoľvek posteľ si vyžaduje čelo a to je k dispozícii v rôznych veľkostiach a tvaroch. Vyrába sa z rozdielnych materiálov, no najčastejšie sa využíva tradičné drevené alebo čalúnené čelo.

Nesmieme zabudnúť na nočné stolíky a lampičky. Dotvárajú spálni kompletný vzhľad. Ak máte v miestnosti veľa miesta, môžete v nej umiestniť kreslo a podnožku alebo pohovku. Vytvoria Vám tak relaxačné prostredie, v ktorom jednoznačne neriešte nezaplatené účty alebo pracovné projekty. Jednoducho žiadna práca v spálni!

Dôležité sú tiež farby na stenách. Na každého z nás však pôsobia inak, preto je len na Vás či použijete červenú alebo napríklad žltú. Na okná si nainštalujte rolety alebo závesy aby Vás nerušilo svetlo z pouličných lámp aj mesačný svit. A naopak, ráno slnko. Zdravý a pokojný spánok podporí aj prúdenie čerstvého vzduchu.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.