Správny nábytok do chodby a predsiene

http://www.wayfair.com

V prvom rade záleží na veľkosti vašej chodby a predsiene. Podľa toho neskôr môžete plánovať nákup nábytku.

Pokiaľ máte úzku chodbu, vyhnite sa množstvu nábytku. Riskujete zranenia a obmedzenie pohybu. Vybraný nábytok v chodbe by mal spĺňať dekoratívny a zároveň funkčný účel. Keďže chodbou prechádzate priamo do zvyšných miestností, mala by esteticky ladiť zo zvyškom domácnosti.

Praktickým nábytkom je dlhý pultový stolík alebo aj doplnkový stolík polkruhového tvaru. Tieto stolíky obsahujú zásuvky, ako úložný priestor pre vaše drobnosti, ako sú napríklad okuliare, kľúče. Vrch stolíka môžete vkusne ozdobiť kvetmi, sviečkami, lampou, prípadne inými bytovými doplnkami. K stolíku sa hodia stoličky, nie je to však podmienka.

stolik_2

http://www.console
tablestore.com

Originálnym riešením je na druhej strane kúpa lavice. Nachádza sa väčšinou v blízkosti dvier. Poslúži vám pre pohodlné obúvanie. Navyše poskytuje úložný priestor pre topánky, v spodnej časti formou poličiek alebo košíkov. Niektoré lavice však majú úložný priestor vo vnútri. Na háčiky upevnené priamo nad lavicou, perfektne zavesíte kabáty, klobúky alebo aj tašky.

Celkový vzhľad chodby dotvoria nástenné police. K dispozícii sú jednoduché police ale aj dizajnérske kúsky, rôznych tvarov a veľkostí. Ako si ich v chodbe zavesíte je len na vás. Knihy, fotky alebo sošky elegantne splnia dekoratívny účel.

Myslieť treba aj na sychravé zimné počasie, preto si zaobstarajte stojan na dáždniky. Nespôsobíte si tak neporiadok v celej domácnosti. Vyberte si taký, ktorý zapadne do interiéru.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.