Starožitný rám postele – ako vybrať ten správny?

postel_starozitna

Pri výbere starožitného rámu postele je dôležité rozoznať, či je skutočne starožitný alebo ide o napodobeninu. Pre netrénované oko, toto môže byť celkom náročné, preto je potrebné spraviť si menší prieskum trhu.

Starožitné rámy sú vyrobené z rôznych materiálov ale väčšinou sa využívajú tvrdé drevá, mosadz a kované železo. Jednotlivé materiály majú svoje charakteristické vlastnosti, ktorých znalosť Vám pomôže určiť aj starnutie týchto materiálov.

Vyhľadať seriózneho obchodníka so starožitnosťami je skvelý nápad. Výhoda spočíva v tom, že obchodník alebo obchodníčka ma širší prehľad v antickom svete než vy. Vie Vám tak rýchlejšie zohnať starožitný rám, ktorý bude vyhovovať Vašim potrebám. Taktiež Vám vie ponúknuť lepšiu cenu.

zelezny_ram_postele

http://www.antiqueironbeds.com

Ak sa ale rozhodnete vyhľadať starožitný rám sami, bez pomoci obchodníka, musíte byť pripravený rozoznať nielen skutočnú starožitnosť ale aj trhovú hodnotu. Nie je vylúčené, že niektoré drevené rámy sú vyrobené z mäkkého dreva ako je napríklad borovica. Tieto rámy majú časom tendenciu deformácie, hniloby, štiepenia alebo popraskania. A pokiaľ sa nechá železo neošetrené, môže zhrdzavieť.

Samozrejme ako u iných typov roštov, budete musieť správne určiť veľkosť spálne. Väčšina starožitných rámov je veľká, preto nie je na škodu, zmerať spáleň aby sa Vám tam všetko ľahko vpratalo. Majte na pamäti, ako prepravíte rám do izby. Mnoho rámov je objemných, preto treba dávať pozor na poškodenie steny alebo rámu samotného.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.