Vkusné jedálenské nápady

maly_jedalensky_stôl

Stravovanie v mnohých moderných domácnostiach sa vykonáva skoro vo všetkých miestnostiach, či už je to spálňa, kuchyňa alebo obývačka.

Jedáleň je vyhradená pre špeciálne príležitosti. Vtedy je čas vybrať na servírovanie kvalitný strieborný príbor i porcelán.

Jednoduchá jedálenská súprava pozostáva len zo stola a pár stoličiek. Pre malú miestnosť je toto riešenie najvhodnejšie. Pre pôžitok z jedla je ideálne mať dostatok miesta okolo seba. Vzhľadom k tomu, že nákup jedálenskej súpravy je pre menšie miestnosti cenovo výhodnejší, nie je problém zadovážiť si malé kusy nábytku aj kus po kuse. Predsa len kvalita je lepšia ako množstvo.

velky_jedalensky_stôl

http://www.fads.co.uk

Pomerne drahé môžu byť formálne jedálne, ktoré rozhodne uberú z priestoru. Formálna jedálenská súprava sa skladá z dostatočne veľkého stola pre minimálne šesť ľudí, stoličiek a bufetu. Ak máte dostatok financií, miestnosť môžete doplniť o skriňu pre príbor a porcelán, pre vaše pohodlie.

Pri veľkej skupine ľudí, sa veľkosť stola stáva problémom. Je potrebné servírovať množstvo jedla, ktoré sa nachádza po celom stole až po okraj, no tým pádom sa vytráca určitý komfort. Štvorcové alebo okrúhle stoly sú síce spratnejšie, no pri väčšom počte ľudí (viac ako 5), je skvelou voľbou obdĺžnikový stôl.

Je len na vás či si zvolíte moderný, klasický alebo vidiecky štýl jedálne, podstatné je, aby ste sa v nej cítili pohodlne a príjemne. Na výrobu stolov sa najviac používa drevo, sklo a kov. Jedáleň vyrobená z kvalitného, silného, tvrdého dreva vydrží celé generácie, ak sa aj správne ošetruje.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.