Ako ďalej žiť v domácnosti, ak sa nám do nej vlámal zlodej?

Bez názvu

Niekedy sa žiaľ stane, že naša domácnosť sa stane terčom zlodejov. V článku vám poradíme, čo robiť, aby sme ju očistili od negatívnej energie, ktorá sa v takejto domácnosti nahromadí. Zvyčajne sa terčom vlámania stávajú rovnaké domy v okolí. Východné náboženstvo feng šuej verí, že tieto domy sú zasiahnuté hviezdou lúpežného postihnutia a sú neustále ohrozené, až kým nedôjde k ich náprave. Ľudia, ktorí žijú v týchto domoch majú tiež sklon k drobným krádežiam. Príčina spočíva v zlej a neviditeľnej energie letiacej hviezdy, prípadne nesprávneho usporiadania nábytku v dome. Príčinu sklonu vlámania v domácnosti môžete určiť pomocou kompasových tabuliek, je to veľmi presná metóda feng šuej, avšak je dosť zdĺhavá. Najjednoduchšie je, ak urobíte ochranné opatrenia, ktoré očistia negatívnu energiu a zabránia podobnému nešťastiu v budúcnosti. Ak vás v blízkej minulosti vykradli, najlepšie spravíte, ak vaše dvere a okná vyčistíte zmesou soli a šafranu. Pomocou tejto zmesi vytrite všetky otvory vo vašej domácnosti.

Následne ich obíďte tri razy za sebou v smere hodinových ručičiek. Nakoniec zvyšok roztoku položte v blízkosti vchodových dverí a aspoň na tri dni tu nechajte zapálené svetlo. Negatívnu energiu vám pomôžu pohltiť aj tibetské misy. Tieto opatrenia sú veľmi účinné, pomôžu sa nám vyvarovať strachu, ktorý v nás často ostáva aj niekoľko týždňov po vlámaní. Tohto strachu sa musíte zbaviť, inak vás môže postihnúť iný druh nešťastia, pretože negatívna energia v domácnosti stále prebýva. Tibetské misky sú utišujúce a nanajvýš harmonické, veľmi jednoducho pohltia nežiadanú energiu. Pozitívna energia sa vytvorí vo veľmi krátkom čase, navyše odľahčíme atmosféru v byte. Ak sa k vám ešte nikto nevlámal a vy chcete predísť tejto negatívnej skúsenosti, skúste vedľa vonkajších dverí umiestniť metlu, ktorú obrátite naopak. Hovorí sa, že sa vyhnete akémukoľvek násilnému vniknutiu do vašej domácnosti. Čínska kultúra taktiež verí, že ochrániť nás môže aj pár čínskych jednorožcov, či levov, ktorí sú umiestnení po bokoch dvier.

Čínsky jednorožec je nebeský ochranca. Ak ste obyvateľom rodinného domu, umiestnite ho vysoko nad bránu. Ak bývate v byte, sošku umiestnite z vonkajšej strany dvier. Čínske jednorožce by mali byť pevne umiestnené smerom von, aby zabránili akýmkoľvek hrozbám a negatívnej energie, ktorá sa pokúša preniknúť dnu. V bytoch sa môže okrem vlámania udiať rôzna tragédia. Pre obyvateľov to musí byť veľmi nepríjemné, pretože sa ich to dotkne osobne a poskytne to ich príbytok, v ktorom sa predtým cítili dobre a bezpečne. Tragédia nás môže zasiahnuť v rôznych podobách. Môžu ju vyvolať prírodné katastrofy, akým je zemetrasenie, požiar, búrka, či potopa. Tieto negatívne veci narušia pozitívnu energiu v našich príbytkoch. Číňania veria, že po živelných pohromách sa zem automaticky očistí, pretože všetky zlé veci boli zmetené najsilnejším prečisťujúcim spôsobom. Veria, že proti prírodným útokom človek veľa nezmôže, jediné čo môže je začať znovu stavať. Ak však nešťastie vyvolá človek, ostane po ňom nebezpečná a nepríjemná energia. V rámci učenia feng šuej sú tri druhy zlej energie – je to negatívna, mŕtva a vražedná. Všetky  spomínané typy sú nebezpečné, avšak najviac škodlivá je vražedná energia. Tragédia totiž plodí mŕtvu energiu. Ak sa ju nepokúsite odstrániť, docielite hromadenie negatívnej energie. Ak ju chcete zabiť, zvýšte prísun pozitívnej energie a to tak, že do domácnosti umiestnite predmety, ktoré vydávajú zvuk, činnosť, alebo sú zdrojom svetla. Oni vám pomôžu oživiť energiu. V prípade prírodných katastrof spravíte najlepšie ak dom, či byt prestavíte. Ak vám príde do života nejaká nehoda, prípadne úmrtie blízkeho človeka, musíte pozitívnu energiu prinavrátiť pomocou jasných svetiel, či veselých zvukov.

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.