Ako si zariadiť kanceláriu?

oo

Rovnako ako nábytok, ktorý máte doma, aj nábytok v kancelárii by mal o vás niečo povedať. Niečo o vašej osobnosti. Väčšina ľudí trávi väčšinu svojho pracovného času v kancelárii. Preto by mala byť miestom, na ktorom sa cítite príjemne. A k tomu vám dopomôže okrem iného aj správne vybraný kancelársky nábytok.  
Po tom, ako pustíte nejakého klienta ku vám do kancelárie, prvá vec, ktorú okrem vás uvidí, je váš stôl. Respektíve to, čo je na ňom. Váš stôl o vás veľa napovedá. Ak máte na jednej kope nahádzané dôležité dokumenty, účty a prospekty, nepôsobí to dvakrát esteticky. Uvážte, na čo presne budete stôl používať. Na konci pracovnej doby by ste na ňom nemali mať nič, čo vám nasledujúci deň nebude treba na prácu.

Kancelária-9

V súčasnosti, keď takmer každý pracuje s počítačom, je vhodné zakúpiť počítačový stôl, ktorý má samostatnú poličku na počítač, monitor a klávesnicu s myšou. Priestor, ktorý sa vám takýmto spôsobom uvoľní, môžete využiť na nejaký stojan na perá a ceruzky, organizér alebo puzdro s vizitkami. Pri počítačovom stole je taktiež dôležité, aby mal vyrezané otvory na káble vedúce do elektrickej siete, monitora atď. Ak je vaša práca zameraná viac na klasické „papierovačky“, mali by ste si zaobstarať širší stôl, kde okrem rozložených papierov ostane aj miesto na písanie. Môžete na naň položiť hromady dokumentov. A ak si zaobstaráte stôl s poličkami, opäť ušetríte nejaký ten priestor na hlavnej ploche stola. Ak nechcete, aby vaše nohy a chrbtica trpeli po hodinách sedenia, nemali by ste zabudnúť na ergonómiu. Všeobecne platí, že stôl by mal byť vysoký okolo 70 – 80 cm.

Ľudia, ktorí pracujú denne osem hodín a celý čas sedia, sa sťažujú, že ich bolí chrbát. Pri kúpe ergonomického kancelárskeho kresla sa táto bolesť vytratí, aj keď budete za stolom sedieť rovnako dlhý čas. Avšak v prípade, že budete používať stoličku, ktorá ergonomická nie je, hrozia vám vážne zdravotné problémy. Spomenieme napríklad skoliózu alebo degeneratívne zmeny medzistavcovej platničky. Tak ako si vyberáte správne džínsy, mali by ste si vybrať aj správnu kancelársku stoličku. Štúdie preukázali, že ľudia, ktorí majú zabezpečený komfort, pracujú efektívnejšie. Nesťažujú sa na bolesti chrbta a krku, ale viac sa zameriavajú na prácu, čím jej efektivita narastá. Pri kvalitnejších kancelárskych kreslách máte možnosť prispôsobiť si sedaciu plochu, opierku hlavy a lakťov na výšku konkrétnej osoby. Materiál by mal byť samozrejme mäkký a pohodlný.

Pri vyberaní kancelárskeho kresla je najdôležitejšia kvalita, ale nezanedbateľným faktorom je aj dizajn a nenáročnosť čistenia. Kreslo by malo dopĺňať váš stôl. Môžeme to prirovnať k džínsom a košeli. Neoblečieme si predsa rifle a slávnostnú košeľu. Najrozumnejšie je kupovať kancelárske kreslo a pracovný stôl naraz. Pri kožených kreslách platia rovnaké zásady starostlivosti, ako pri koženej sedačke. To znamená – nič zložité. Pri čalúnených kreslách je čistenie ešte jednoduchšie.

Jednoduché vybavenie v kancelárii V každej kancelárii je potrebné mať skriňu, do ktorej si môžete uložiť nielen dokumenty potrebné na prácu, ale aj osobné veci. Skrine by nemali byť prepchané, ale ani kancelária by nemala byť prepchaná skriňami. To je všetko, čo by mala obsahovať každá kancelária. Dúfame, že sme vám pomohli a vyberiete si ten správny kancelársky nábytok. Pri výbere nezabúdajte na to, že v kancelárii budete tráviť nemalú časť dňa. Ak sa budete držať našich rád, môžete si byť istý, že v kancelárii sa budete cítiť príjemnejšie a vaša práca bude efektívnejšia.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.