Akú podlahu zvolíme na terasu

Drevená luxusná podlaha

Na podlahu, ktorú umiestnime vonku majú zákazníci vysoké nároky. Na kvalitu si kladieme dvojnásobné požiadavky. Mala by byť predovšetkým odolná proti vonkajším vplyvom, bezpečná a zároveň  taktiež pohodlná pre každodenné použitie. S vysokými nárokmi na estetiku, kvalitu a jednoduchú údržbu v interiéri, si kladieme vysoké nároky aj na vonkajší exteriér. Preto, aby sme boli dokonale spokojní, nám výrobcovia ponúkajú nové materiály, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších klientov.

Svojimi vlastnosťami je pre terasové podlahy vhodná kombinácia dreva a odolného plastu, ktorú ponúka materiál pod názvom WPC. Tento materiál mnohí poznáme pod názvom drevoplast a pripomína vizuálne i pocitovo drevo. Jeho nespornou výhodou je, že sa neláme ani neštepí, takže z neho netrčia nebezpečné triesky. Taktiež je odolný voči vonkajším vplyvom.

Podlaha-1kPodlahy, ktoré sú vyrobené z tohto materiálu sa vyznačujú vysokou životnosťou a to až  25 –ročnou. Materiál je bezproblémovo recyklovateľný. Je zložený z rozomletých smrekových pilín, ktoré sa zmiešajú s polymérom, v pomere 6 : 4. Polymér zabraňuje preniknutiu prebytočnej vlhkosti, je odolný voči veľkým teplotným rozdielom, drevokazným škodcom, kyslím dažďom, chlórovanej a slanej vode. Drevitá múčka zabezpečuje odolnosť voči UV žiareniu, dostatočnú pevnosť a nosnosť. Nám zabezpečí príjemný pocit a štýlový vzhľad, ktorý určite ocenia aj naši pozvaní hostia. Táto technológia bola známa najskôr v USA, až v roku 2001 sa objavila aj u nás. Ďalšou prednosťou tohto materiálu je, že si zachová svoju farebnosť niekoľko dlhých rokov. Drážkovanie chráni pred pošmyknutím aj vtedy, ak je podlaha príliš mokrá. Materiál neobsahuje žiadne chemické prvky a ani na jeho čistenie a údržbu nepotrebujeme žiadne chemické čističe. Podlahu nemusíme lakovať, moriť ani impregnovať. Spomínané činnosti sú dokonca pre podlahu z drevoplastu nevhodné. Stačí, ak podlahu raz za čas opláchneme vodou, prípadne pozametáme nečistoty z dlážky.

Podlaha-2k

Škvrny jednoducho očistíme jemným čistiacim prostriedkom a vodou. Ani pre samotnú montáž podlahy nepotrebujeme žiadne špeciálne náradie. Vďaka jednoduchej a rýchlej montáži, ktorá nás stojí minimálne náklady na údržbu, ak to teda porovnáme s klasickou drevenou podlahou. Z dlhodobého hľadiska môžeme povedať, že je to dobrou investíciou do budúcna.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.