Bambusový nábytok

bambusovy_stolik

V súčasnej dobe frézovaný a brúsený bambusový nábytok smelo konkuruje drevenému nábytku. Zaručene je jedným ekologicky šetrným zdrojom a stal sa žiadaným nábytkárskym materiálom na trhu.

Niektorí ľudia zbožňujú tropický vzhľad a rustikálny bambusový nábytok. A nie je problém si ho zadovážiť. Množstvo výrobcov ponúka stolíky, luxusné postele, pohodlné pohovky, stoličky a iné doplnky, teda je si z čoho vyberať.

Nábytok vyrobený z bambusu je dostupný v dvoch farebných prevedeniach. Prvý odtieň, prírodný bambus, je podobný svetlej farbe javora. Druhý odtieň, ktorý si môžete zvoliť, je skarbonizovaný bambus. Takto zuhoľnatený bambus je výsledkom dymiaceho procesu, z ktorého vznikne tmavší jantárový odtieň.

bambusova_stolicka

www.originalbamboo factory.com

Jedinečnou vlastnosťou bambusového nábytku je jeho odolnosť. Je podstatne ťažší a odolnejší ako dub, považovaný za zlatý štandard tvrdého dreva. Vďaka týmto faktorom, nie je bambusový nábytok lacná záležitosť. I keď vás na druhej strane bude stáť menej ako nábytok vyrobený z javora, čerešne alebo duba.
Medzi zákazníkmi sa nazýva aj ako zelený stavebný materiál. Keďže je bambus tráva, rastie rýchlejšie a môže byť zozbieraný častejšie ako stromy. Na bambusových plantážach sa postupne žne každých pár rokov na dobu neurčitú.
Pokiaľ sa rozhodnete investovať do kúpy tohto nádherného, odolného a kvalitného nábytku, určite si ho vychutnáte s dobrým svedomím ešte veľa rokov.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.