Čaro vianoc v našej domácnosti.

vianoce

Každý rok sa snažíme vytvárať kúzelnú atmosféru Vianoc, ktorou by sme urobili radosť nielen sebe, ale hlavne svojim najbližším. Veď najkrajším darčekom je úsmev i prekvapenie na ich tvári. Vianočné stromčeky, ozdoby či sviatočný stôl však podliehajú módnym vplyvom. Vzhľadom na široký sortiment vianočného tovaru sa môžu Vianoce rozdeliť do štyroch kategórií.

Prvou z nich sú zlaté Vianoce. Zlato vo väčšine z nás evokuje hojnosť, bohatstvo a lesk. Farby takýchto ozdôb by mali mať nielen zlaté, ale aj medené či bordové odtiene. Medzi dekoráciami prevládajú klasické gule vo všetkých odtieňoch spomínaných farieb. Vhdonými dekoráciami sú aj najrozličnejšie typy skla, jednoduché alebo krištálové svietniky, poháre na lesklých podnosoch, ktoré sa dajú rôzne kombinovať. Vianoce v kombinácii zlatej, medenej a bordovej budia dojem sviatočnosti a vytvárajú výnimočnú atmosféru.

Ďalšiu kategóriu tvoria biele Vianoce, pre ktoré sú charakteristické biele dekorácie vrátane bieleho vianočného stromčeka. Biela farba symbolizuje nielen chladné zimnné obdobie, ale je aj symbolom čistoty. Zimnú atmosféru navodzuje biela farba v kombinácii so striebornými odleskami. Vo farbe snehu sa veľmi dobre vynímajú gule so striebornou štruktúrou. Vo svetle sviečok nádherne vyniknú imitácie ľadových kryštáľov. Rôzne kožušinky, koráliky alebo sklo v nás môžu vyvolávať dojem snehových závejov. Kvetináče izbových rastlín sa dajú zahaliť do bieleho boa a sneh máme priamo v byte.

Najodvážnejšou kategóriou sú farebné Vianoce, ktorých dekorácie sú odeté do pestrých farieb tropického ovocia či karibských ostrovov. Nesmú chýbať dekorácie z pierok papagája ara v kombinácii s imitáciami odleskov drahých kameňov. Netradične vyzdobený stromček, v duchu takýchto farieb vyzerá svojsky, ale príťažlivo.

vianocne-gule-300x300

Poslednou kategóriou sú tradičné Vianoce. K takýmto Vianociam jednoznačne patrí červeno-biela kombinácia farieb, ktorá je daná tradíciami i ročným obdobím. Existuje veľa dekorácií určených hlavne pre deti práve v týchto farbách. Prevažujú textilné dekorácie ako zvieratká, panáčiky, ale aj dekorácie zo skla ako taniere, ozdoby či svietniky,  alebo dekorácie z kovu. Pri ozdobovaní stromčeka či bytu sa fantázii medze nekladú. Bez zelenej, červenej a bielej farby si Vianoce ani nedokážeme predstaviť, červená je symbolom lásky, zelená pohody a nádeje a biela je symbol duchovnosti a čistoty.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.