Čo by mala mať vaša spálňa, aby nepôsobila nudne?

ALICE

 

Nie je nič neobvyklé na tom, že po čase nám naša spálňa pripadá fádne a začína nás nudiť. Je úplne normálne, že ak niečo máme na očiach celý deň, časom nás to začne nudiť.

Čo spraviť, ak vás vaša spálňa prestala baviť, ale nemáte chuť ani čas zaoberať sa zložitou rekonštrukciou? Stačí, ak sa upriamite na jednu, prípadne dve veci, ktoré zmenia jej starú tvár. Spálňu, ako miestnosť vôbec nepodceňujte, dokáže totiž ovplyvniť celý váš deň. Táto miestnosť má vo vás vzbudzovať pokoj a relax, ktorý oceníte pri večernom zaspávaní. Ráno je tomu naopak, má vo vás vzbudzovať povzbudenie do nového dňa. Ak vás vaša spálňa nudí, prípadne znervózňuje, môže sa to negatívnym spôsobom pričiniť na vašom zdraví. A pritom stačí tak málo. Pomôcť vám môže zopár dekoračných prvkov.

Farebné steny

Je málo z nás, kto sa rozhodne dať si do spálne krikľavé a výrazné tóny farieb. Väčšinou siahneme po bielom neutrálnom odtieni, avšak ani to nemusí byť ideálnym riešením. Siahnite skôr po tlmenej, tmavej farbe, ktorá sa vám na pohľad páči. Nič nepokazíte, ak si zvolíte prírodné odtiene zelenej, modrej, či hnedej farby, ktorá navyše pôsobí upokojujúco. Tmavšie farby totiž pomôžu pri zaspávaní a docielia, že sa dokonale uvoľníte. Nič nepokazíte ani vtedy, ak sa rozhodnete pre umiestnenie tapiet do spálne. Ideálne je, ak ich dáte na jednu stranu steny. Tapetu umiestnite na stenu oproti oknu, aby na ňu dopadalo dostatok svetla. Pri vysokých stenách bytu, môžete farebne natrieť aj strop v miestnosti.

 

Zamerajte sa na výber správneho osvetlenia

Svietidlá obvykle patria k dekoračným predmetom, ktoré môžete jednoducho zmeniť a pritom majú zásadný efekt. Pri výbere svietidiel existujú určité pravidlá, avšak konečný výber je len na vás. Vyberte si taký typ, ktorý bude vo vás vyvolávať pozitívne pocity. Obvykle si ľudia volia lampy, ktoré majú žlté svetlo a tienidlo. Svetlo v spálni by nemalo pôsobiť príliš chladne a moderne. Preto sa vyhnite bodovému osvetleniu a kancelárskym lampám. Práve v tejto miestnosti musíte zabudnúť na prácu a relaxovať.

 

Siahnite po kožušine

Ak vám radíme siahnuť po kožušinách, nemyslíme tým, aby ste si kúpili drahú kožušinu z lesných zvierat. Stačí, ak si zadovážite umelú kožušinu, prípadne si zvolíte tú ovčiu. Práve ona dodá vašej spálni rustikálny a luxusný nádych a to práve vtedy, ak ju vhodne umiestnite a skombinujete. Ak si chcete hrejivú kožušinku umiestniť vedľa postele, nezabúdajte, že musíte zohľadniť niekoľko vecí. Koberec v spálni by mal mať tmavý odtieň farby, prípadne by ste mali mať v miestnosti drevenú podlahu, či pohľadový betón. Ak je váš koberec príliš farebný, prípadne máte umelú podlahovú krytinu, kožušinu umiestnite priamo na vašu posteľ.

 

Aj spálňa môže pôsobiť vianočne

Pustite do vašej spálne aktuálnu sezónu a nikdy vás neomrzí. Ak je čas Vianoc, rozvešajte si do spálne vianočné svetlá, ozdoby, či perníky. Prípadne sa obklopte sviečkami s vôňou jablka, korenia, či ihličia. Tí odvážnejší môžu siahnuť po vianočných obliečkach na perinách. Ak je jeseň, vyzdobte si spálňu lístkami, gaštanmi, prípadne inými jesennými doplnkami. Na jar si zaveste do izby keramické vtáčiky, rôzne umelé pučiace konáriky. V lete si zasa môžete pripomenúť čarovné chvíle dovolenky, pomocou piesku, mušličiek, kamienok. Je len na vás, ktoré predmety vo vás vyčarujú pozitívne pocity.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.