Čo nám ponúka moderné zariadenie kuchyne

Kuchyňa - hlavný

Vybavenie a riešenie kuchyne je jednou z najdôležitejších otázok, ktoré si kladieme pri zariaďovaní nášho interiéru. Súčasné kuchyne umožňujú užívateľom pohodlnú prípravu pokrmov, ale aj pobyt v krásnom a útulnom domáckom prostredí.

Kuchyňa by nás mala najskôr zaujať kombináciou účelnosti a dizajnu, ktoré sú z kvalitných materiálov a sú vybavené špičkovými spotrebičmi.

Trendy v kuchyni sú nasledovné:

• Veľmi praktickým riešením je prepojenie kuchyne a jedálne s obývacím priestorom, čo si samozrejme vyžaduje jednotný dizajn. Vzhľad kuchyne by sa mal priblížiť vzhľadu obývačky. Spotrebiče, ako chladnička, alebo mikrovlnná rúra, by mali byť schované za rovnakými dvierkami, ako majú poličky s úložným priestorom.

• K obľúbeným materiálom patrí predovšetkým klasické drevo, dyha, laminát. Okrem toho sem zaraďujeme hladké, bezpórovité, fóliové a lakované povrchy, ktoré však musia spĺňať prísne hygienické kritériá. Výhodou a taktiež súčasným hitom je kombinácia všetkých spomínaných materiálov.

Kuchyňa-1g• Najpopulárnejším materiálom, ktorý sa využíva na výplň skriniek a dverí je laminátová drevotrieska, matalec, lacobel a zrkadlo. Tretí najpredávanejší materiál – lacobel ponúkajú výrobcovia v klasickom bielom prevedení, ako aj v rôznych farebných odtieňoch.

• Medzi obľúbené varianty sa dostáva do popredia aj magnetická výplň, na ktorej môžeme písať podobne ako na tabuli a udržia sa na nej aj magnetky. Môžeme ju využívať na zaznamenávanie odkazov, či na zoznam toho, čo nemáme zabudnúť kúpiť do našich domácností.

• V kuchyni môžeme použiť sýte farby, zelené, fialové, modré, alebo môžeme využiť zaujímavý čokoládovo-hnedý odtieň.

• Nesmieme zabúdať ani na zaujímavé doplnky, ktorú sú súčasťou zariadenia v kuchyni. Môžu to byť úchytky, moderné nábytkové kovanie, u dverí a zásuviek tzv. pojazd s možnosťou dotiahnutia pri zavretí. Je to vlastne akási brzda, ktorá zabraňuje tomu, aby sa dvierka pri zavretí nebúchali. V oceľových rámoch máme dvere, ktoré sa môžu otvárať skladaním dvoch krídel na strany skriniek.

• Žiadanou a obľúbenou súčasťou kuchyne sú taktiež vnorené drezy, ktoré sú zabudované pod úroveň kuchynskej linky.

Kuchyňa-3gAk chceme kuchyňu presne na mieru, môžeme si ju objednať u výrobcu osvedčenej značky. Stačí ak zadáme rozmery miestnosti a kvalifikovaní odborníci nám vyrobia nábytok presne šitý na mieru.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.