Dodajte starým parketám nový vzhľad

aa

Nič nedodá interiéru domáckejšiu atmosféru ako klasické drevené parkety. Nie nadarmo sú obľúbené už dlhé desaťročia. Tento prvok interiéru nielen skvelo vyzerá, ale má aj množstvo iných výhod pre ktoré sú parkety stále v popredí. Veď prečo by ste si mali dať na podlahu niečo umelé, keď môžete staviť na klasiku v podobe dreva?

Dlhá životnosť

Parkety sú výnimočné aj svojou životnosťou. Hoci sa môže zdať, že používaním sa ničia, pri správnom ošetrovaní si zachovajú svoju krásu naozaj dlho. Ak sa vám však zdá, že vaše parkety sú už zanedbané a ich krása sa akosi vytratila, nemusíte hneď meniť podlahu. Stačí sa obrátiť na firmu Slovparket Nitra.

Drevené parkety sa totiž dajú zachrániť aj v zdanlivo nemožných situáciách. Vďaka správnemu prístupu a ošetreniu parkiet, môže aj vaša podlaha vyzerať opäť ako nová bez výmeny podlahovej krytiny. Rôzne služby pre podlahy od spomínanej spoločnosti oceníte aj vtedy, ak ste práve kúpili starší dom so zanedbanými podlahami.

Postup práce

Ak sa teda rozhodnete pre záchranu vašej starej podlahy, odborníci si ju najprv poriadne prehliadnu a zhodnotia, čo treba urobiť. Zvyčajne je nutné brúsenie parkiet, ktoré sa dá urobiť aj bezprašnou technikou. Potom nasleduje zatmelenie prípadných poškodení a nakoniec aplikácia laku. Stačí len týchto pár úkonov a vaša podlaha sa môže zmeniť na nepoznanie.

 

Ak teda práve stojíte pred rozhodnutím či podlahu vymeníte alebo zrenovujete, tak si zvážte všetky pre a proti, aby ste sa rozhodli správne. Hoci vidina čisto novej podlahy môže byť lákavá, môže sa vám stať, že nová podlaha vám nevydrží tak dlho ako by vám vydržala staršia podlaha po kvalitnej renovácii.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.