Domáca štýlová knižnica

http://www.made-in-china.com

S knihami rôzneho žánru sa stretávame od detstva, cez roky strávené v škole až po dospelosť. Niektoré vraciame späť do knižníc, iné si kupujeme, aby sme sa k nim mohli kedykoľvek s radosťou vrátiť. Preto je skvelým riešením zriadenie vlastnej domácej knižnice.

Keďže sú knižnice dostupné v rozdielnych veľkostiach, je potrebné si správne zmerať jej celkové rozmery aby sa zmestila na vaše miesto, kde ju chcete umiestniť. Ideálnym riešením je výber knižnice s nastaviteľnými regálmi, kvôli rozličnej výške kníh. Podľa svojho vkusu si môžete vybrať originálne tvary knižníc, ktoré jednoznačne zaujmú.

Typy políc s knihami :

Rebríkový policový regál: je najprimeranejší spôsob ako využiť priestor vo vašom dome alebo v kancelárii. Umiestnite ho tesne k stene a prehľadne si poukladáte vaše knihy. Ak ste veľmi kreatívny, môžete si takýto regál vyrobiť z klasického rebríka, ktorý trošku upravíte a namaľujete podľa svojich predstáv.

kniznica_b

http://www.overstock.com

Rohové police: sú ideálne do malých miestností, kde potrebujete ušetriť miesto. Veľmi efektívne tak využijete priestor. Majú rôzne originálne prevedenia, ktoré prakticky oživia každý interiér. Môžete ich pripevniť aj priamo na stenu.

Vysoké police: svojim atraktívnym štíhlym vzhľadom smerom nahor sú vhodné do miestností s vysokým stropom. Uložíte na ne skutočne veľké množstvo kníh, zoradených nad sebou. Nič nepokazíte, ak vedľa takejto knižnice umiestnite trendovú pohovku pre pohodlné čítanie.

Nástenné police: pokiaľ neviete čo s holými stenami, smelo si na ne pripevnite nástenné police pre vaše knihy. Mali by sa nachádzať vo výške očí. Fantázii sa medze nekladú, preto si ich môžete kombinovať akýmkoľvek spôsobom.

kniznica_c

http://www.overstock.com

Správnou starostlivosťou o knihy predídete ich poškodeniu a vydržia vám celé generácie. Dajte pozor na rôzne plesne, vlhkosť či priame slnečné žiarenie. Tieto faktory by ich mohli postupom času znehodnotiť. Ak uložíte knihy veľkých rozmerov na samý vrch vašej knižnice, zaobstarajte si knižné zarážky, ktoré sú v tomto prípade nevyhnutné. Poslúžia aj ako estetický doplnok. Je len na vás, ako knihy usporiadate. Môže to byť podľa farby, autora či veľkosti.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.