Kryt pre exteriérový nábytok

http://www.gardenfurniturecentre.co.uk

Nákup krytu pre exteriérový nábytok nemusí byť taký jednoduchý, ako sa môže spočiatku zdať. Je potrebné dbať na veľa vecí predtým, ako sa rozhodnete ísť na nákup. Nábytok udržíte tak dlho nový, ako to bude možné.

Materiál krytu by mal byť pomerne silný na to, aby dokázal odolávať silnému slnku. Škodlivé UV žiarenie spôsobuje nepekné vyblednutie farby, znižuje kvalitu tkaniny, niektoré materiály sú suché a lámu sa.

Ďalej je potrebné rozoznať, či je kryt naozaj vodotesný alebo len odolný proti vode. Kryty odolné proti vode, nasiaknú vodou počas dlhodobého státia v daždi či snehu a tým pádom vznikne viac škody. Naopak vodotesné kryty odolávajú vode úplne, čiže váš exteriérový nábytok nebude poškodený vôbec.

Neoplatí sa šetriť pokiaľ sa jedná o kúpu kvalitného silného materiálu, ktorý zaručuje adekvátnu trvanlivosť. Materiál musí byť dostatočne pevný aby sa nepotrhal na ostrých hranách alebo rohoch exteriérového nábytku počas búrky, vetra či krupobitia.
Samozrejme funkčnosť a ochrana sú hlavnou prioritou pri kúpe krytu pre váš nábytok , no nezabudnite, že by mal byť príjemný aj na pohľad.

kryt_na_nabytok

http://www.selections.com

A aký exteriérový nábytok potrebuje kryt? Výber krytu môžete znížiť už správnym výberom nábytku. Rozhliadnite sa po oceľovom alebo železnom nábytku s možnosťou vyberateľného vankúša. Tieto vankúše potom jednoducho uskladníte v garáži alebo v pivnici počas zimy. Skvelou voľbou je tiež teakový exteriérový nábytok, ktorý je vhodný pre vonkajšie použitie. Je prirodzene odolný voči vode aj hnilobe. Práve z tohto dôvodu sa z teakového dreva vytvárali paluby lodí v minulosti.

Je jedno, či ste sa už rozhodli pre kúpu odolného nábytku proti poveternostným vplyvom alebo krytu pre exteriérový nábytok, vaše rozhodnutie ochráni aj vaše investície a nábytok pohodlne využijete nasledujúce roky.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.