Druhy kuchynskej podlahy

http://www.toppstiles.co.uk

V kuchyni strávime poniektorí z nás najviac času, čo sa varenia a pečenia týka. S tým je spojený aj neporiadok, ktorý je potrebné upratať čo najefektívnejšie a jednoduchým spôsobom. Nielen preto je však dôležité vybrať aj správny typ podlahy.

Mala by ladiť s ostatným kuchynským nábytkom aj príslušenstvom. Kúpa podlahy však závisí aj od samotného majiteľa, finančného rozpočtu a štýlu, v ktorom je domácnosť zariadená. Kvalitná podlaha by mala byť odolná, jej údržba jednoduchá, pri chôdzi príjemná, nie chladná.

Kuchynských podláh je na trhu skutočne veľké množstvo, rôznych materiálov i farieb. Medzi obľúbené materiály patrí kameň, drevo, linoleum (prírodný materiál), vinyl (syntetická látka) ale aj moderné keramické dlaždice.

Za atraktívne, moderné a odolné sa považujú keramické dlaždice. Tieto sa ľahko čistia a neškodia im ani chemikálie používané v kuchyni. Sú skvelou voľbou a navyše ich univerzálna, neutrálna farba zapadne do ktoréhokoľvek štýlu kuchyne. Dostupné sú ale aj v iných farebných prevedeniach.

dlazba_a

http://www.toppstiles.co.uk

Pravé drevené kuchynské podlahy sa vyznačujú svojou krásou, prirodzenosťou i trvanlivosťou. Vnášajú teplo, eleganciu a vkus do kuchyne. Tento materiál je však finančne celkom náročný. Naopak, laminátové podlahy sú vhodné do domácností s domácimi miláčikmi, častým pohybom ľudí a sú lacnejšou alternatívou. Majú najrozličnejšie imitácie dreva, s pevnou a čistou povrchovou úpravou.

Kamenná podlaha je síce krásna no zároveň aj ťažká a drahá. Mramor i žula potrebujú zvýšenú starostlivosť čo sa škvŕn týka. Ideálnou voľbou sú bridlicové a travertínové podlahy, populárne kvôli schopnosti odolávať škvrnám a širokou škálou farebných odtieňov.

dlazba_b

http://www.toppstiles.co.uk

Typickým výberom kuchynskej podlahy je linoleum, ktorý je k dispozícii v rozličných farbách, textúre, údržba je naozaj ľahká. Tak isto aj vinylové podlahy majú rôzne tvary, vzory, farby a čistia sa jednoducho. Vinylová podlaha je vysoko odolná proti mechanickému poškodeniu a zabezpečí tepelnú i zvukovú izoláciu v kuchyni.

Základnými prvkami kuchynskej podlahy sú teda praktickosť, estetickosť, odolnosť a ľahká údržba.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.