Na správnom výbere postele pre hostí záleží

http://www.dreams.co.uk

Ak vám to veľkosť domu alebo bytu dovolí, zriaďte si hosťovskú izbu. Nikdy neviete, kedy budú potrebovať vaši príbuzní alebo hostia z nejakého dôvodu u vás prespať. Zamerajte sa hlavne na posteľ a matrac. Nechcete predsa aby ráno vstali vaši hostia dolámaní so zaležaným krkom.

Hosťovská izba sa väčšinou zariaďuje ďalej od hlavných miestností, najlepšie s vlastným sociálnym zariadením. Alebo čo najbližšie k nemu.

Veľa záleží od frekvencie návštevnosti. Či u vás hostia pravidelne prespávajú alebo len príležitostne, dvakrát za rok. Pri dostatočnom priestore môžete do hosťovskej izby umiestniť aj veľkú kvalitnú kráľovskú posteľ. Nesmie však úplne zapratať celú miestnosť a obmedziť tak pohyb.

postel_b

http://www.dreams.co.uk

Do tých menších izieb sa ideálne hodia praktické futony, rozkladacie pohovky či funkčné váľandy primeraných rozmerov, aby zas neboli ani príliš krátke. Jedným z riešení je aj nafukovací matrac, ktorý je však náchylnejší na poškodenie, je menej pohodlný aj vkusný. Výhodou je, že ho môžete umiestniť kdekoľvek v domácnosti a v mimoriadnej situácii pomôže.

Samozrejme, že zvlášť dôležitým prvkom postele je jednoznačne matrac, ktorý má zabezpečiť komfortný a pohodlný spánok. Vyležaný a použitý matrac je vhodné po určitej dobe vymeniť aj zo zdravotného hľadiska.

Aby sa hostia cítili dokonale príjemne, zabezpečte, aby mala posteľ kvalitné posteľné obliečky, plachty, prikrývky a vankúše. Taktiež sa pohrajte s dekoráciou izby, doplnkami, osvetlením a rôznymi maličkosťami, ktoré hostia určite ocenia.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.