Fit lopta do kancelárie

http://www.lipstiq.com

Fit lopta určená len na cvičenie? Omyl. Poslúži tiež ako skvelá náhrada za kancelársku stoličku, i keď to znie akosi čudne. Myšlienke, aby fit lopty trvalo nahradili typické kancelárske stoličky, sa však bránia niektorí odborníci. A to aj z dôvodu celodenného sedenia vo vzpriamenej polohe, bez možnosti, oprieť sa.

Pár výhod pri sedení na fit lopte v kancelárii:

Chrbtica – nestabilita lopty núti prispôsobiť sedenie jednotlivca a tým udržať správne držanie tela. Chrbtica sa správne zarovná a jej stav sa zlepší. Pri voľnom pohupovaní sa uľaví aj platničkám, vďaka striedaniu ich zaťaženia a odľahčenia. Sedením na fit lopte predídete bolestiam chrbta i krížov.

Správny balans – zvládnuť rovnováhu na fit lopte počas sedenia, si vyžaduje čas. Takéto sedenie podporuje reakciu svalov v závislosti od jej guľatého tvaru.

Rozličné pozície – klasické kancelárske stoličky neposkytujú dostatok telesného pohybu. Dlhodobé sedenie v tej istej pozícii, môže mať negatívny vplyv na chrbtové i brušné svalstvo. Preto je ďalšou výhodou sedenia na fit lopte, časté striedanie sedenia.

Cirkulácia krvi – keďže je vaše telo stále v pohybe na lopte, krvný obeh pracuje a nebudete s ním mať problém.

Brušné svaly – pri práci sa dajú jednoducho posilovať aj brušné svaly, počas zmeny v rovnováhe, kde ich zapájame tiež.

Stres – vďaka stálemu pohupovaniu, odbúrava stres, zmierni únavu či už psychickú alebo fyzickú.

Dôležité je vybrať si správnu veľkosť fit lopty a zohľadniť treba aj výšku pracovného stola. Nie je to vôbec drahá záležitosť a doprajete si tak aj chvíľku zábavy na pracovisku.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.