Dekorácia dreveného nábytku

http://www.aliexpress.com

Drevený nábytok sa dá veľmi pekne ozdobiť rozličnou technikou, ktorá zvýrazní jeho krásu. Zdobenie dreva má dlhú históriu a prešlo mnohými zmenami. Úžasný pohľad na prepracovaný nábytok, sa vám naskytne v múzeách či hradoch a zámkoch.

Ponúkame vám niektoré súčasné formy zdobenia dreva:

• Dýhovanie – dýha sa používa na povrchovú úpravu dreva a dotvára jeho celkový vzhľad. Jedná sa o tenkú vrstvu kvalitného dreva, ktorá sa zvyčajne nalepí na rám dreva lacnejšieho. Môže byť použitá s ozdobnými prvkami.

• Mozaika – kúsky dreva sa spájajú pomocou lepidla do obrázkov či vzorov, aby vytvorili konečnú dekoráciu, tak isto ako puzzle.

• Vykladanie (interzia) – je to ozdobná technika, ktorej cieľom je vytvoriť ornamentálnu výzdobu, skladaním a lepením dýhy rozličných farieb a štruktúry. Tieto sa skladajú do vzorov alebo obrazcov.

• Rezba – najlepšie sa robí ručne, odrezaním určitých častí dreva, pomocou dláta alebo noža. Môžete tak vytvoriť rôzne dekorácie podľa vkusu.

• Razba – je to zaujímavá technika, ktorá sa vytvára teplom a tlakom na kus dreva. Je podstatne menej nákladná ako rezbárska technika.

malovany_nabytok

http://www.aliexpress.com

• Maľovanie – oživí dekoratívne povrchové úpravy nábytku. Môžu to byť vzorce, ornamenty, zvieratá, kvety, príroda či rozprávkové postavičky.

Dôležité je zamerať sa na detail, ktorý dodá celkový príjemný estetický vzhľad nábytku.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.