Kancelárske osvetlenie

http://www.interior-deluxe.com

Kancelária by mala vytvárať pohodlné pracovné a hlavne produktívne prostredie. Preto v nej osvetlenie hrá hlavnú rolu. Spoločnosti vyžadujú rôznu svetelnú techniku no dizajn osvetlenia musí nasledovať základné pravidlo atraktivity a praktickosti.

Kancelárie riaditeľa
Vedúci riaditelia a manažéri zdobia svoje kancelárie zdobeným, kvalitným a drahým nábytkom, umeleckými dielami ale aj súkromnými fotkami. Nechýba samozrejme špičková technika. Aby si nenamáhali zrak pri počítači a papiermi, osvetlenie je dôležité. A teda bodové svetlá by nemali oslňovať ich pracovnú plochu.

Administratívne kancelárie
Osvetlenie v účtovných a administratívnych kanceláriách má poskytovať jasnú viditeľnosť bez odleskov na počítačoch. Kabínky a zdieľané kancelárie si vyžadujú dodatočné osvetlenie, ktoré tým pádom vytvoria ilúziu súkromného priestoru. Zmenšia tak stres spojený s delením kabínky s kolegovcami.

Zasadacie miestnosti
V týchto miestnostiach sa zvyčajne publikum vysoko sústredí pri pozeraní na bielu tabuľu alebo premietacie plátno na konci miestnosti. Svetlo musí správne osvetliť stôl pre takéto stretnutie, no na druhej strane nesmie pôsobiť rušivo pri audio/vizuálnej prezentácii prednášajúceho. V takom prípade je výhodné stlmiť svetlo s použitím prepínača svetiel.

svetlo_2

http://www.interior-deluxe.com

Oddychové a obedové miestnosti
Uvoľnená a príjemná atmosféra motivuje ľudí obedovať v práci a nemusia sa ponáhľať do reštaurácie a späť. Na to je však potrebné vstavané kuchynské a skrinkové osvetlenie bez oslepujúceho svetielkovania.

Haly, predsiene a čakárne
Využívajú sa tu stropné LED žiarovky s nízkym napätím a vo väčších halách niekde aj lustre. Tvoria tak aj zaujímavý dekoratívny prvok. Svetelní projektanti môžu vytvoriť umelecké osvetlenie, čím oživia kancelárie a spríjemnia tak prácu všetkých zamestnancov. Predtým by však mali nevyhnutne posúdiť povahu a činnosť inštitúcie.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.