Kuchyňa – musí byť miestom, kde budeme variť s radosťou…

Kuchyňa -hlavný

Ak nám pobyt v kuchyni neprináša príjemné pocity, určite dá každý za pravdu, že v novom a čistom prostredí sa pracuje oveľa lepšia, ako v starej a nie príliš príjemnej kuchyni.

Skôr, ako sa rozhodneme pre konkrétny typ kuchyne, dobre sa okolo seba poobzerajme. Treba si dobre premyslieť priestor, ktorý môžeme kuchyni obetovať. Nemali by sme sa nechať ovplyvniť súčasným vybavením a priestorom, ktorý sme mali doposiaľ k dispozícii.

Kuchyňa-3b

Mali by sme si urobiť podrobný plán, ktorý si môžeme načrtnúť na kúsok papiera. Poznačíme si doň dôležité rozmery, umiestnenie rozvodov, okien. Potom môžeme navštíviť vybraný obchod a vybrať si z rôznych variant kuchýň.

Dôležité je predovšetkým to, v akom štýle máme zariadený byt. Často rekonštruujeme kuchyňu v súvislosti so štýlom, ktorý prevláda v našich domácnostiach. Občas sa dokonca rozhodneme pre spojenie kuchyne s obývacou izbou. V takomto prípade, by sme sa mali nechať viesť jednotnými farebnými prvkami, materiálom, štýlom a pod.

Kuchyňa-11b

Prostredníctvom týchto informácií si môžeme vybrať kuchyňu, ktorá nám sadne presne na mieru. Budeme možno prekvapení, ako príjemne sa budeme v kuchyni cítiť a ako sa nám bude dobre pracovať. Toto však neovplyvňuje veľkosť kuchyne, ale predovšetkým funkčnosť a účelnosť. Dbať by sme mali predovšetkým na dostatočne veľkú pracovnú plochu. Ak sa nám to zdá, ako samozrejmosť, realita je v mnohých prípadoch úplne odlišná. Aj v relatívne malej kuchyni, ktorá bude zostavená v jednej rovine a bude mať dĺžku 230 cm, je možné získať aspoň 80 cm pracovnej plochy.

Kuchyňa-2b

Hlavná pracovná plocha by mala byť umiestnená medzi varným a umývacím centrom. Ak je to čo len trochu možné, vhodné sú ešte ďalšie 30 cm odkladacie plochy aj z druhej strany drezu, či umývacieho centra. Tiež by sme nemali varnú plochu, alebo umývacie centrum umiestniť blízko vysokého modulu, je to tak preto, že to  nie je dobré najmä z praktického hľadiska, ani kvôli častejšej údržbe, ktorú by steny vysokého modulu vyžadovali.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Napíšte komentár

You must be logged in to post a comment.