Kupujeme cestovný vankúš

http://www.target.com

Pre pohodlné cestovanie bez bolesti hlavy a krku je vhodné používať praktické cestovné vankúše. Využiť sa dajú v akomkoľvek cestovnom prostriedku. Vankúše stabilizujú hlavu, podporujú dolnú časť chrbta, krčnú chrbticu a samozrejme prispievajú k potrebnému odpočinku. Sú malé a preto Vám nezaberú veľa miesta.

Najpoužívanejšie cestovné vankúše majú tvar písmena U, klinovitý a valcový. V ponuke však môžete nájsť aj vankúš v tvare obojka alebo prsteňa.

cestovny_vankus_1

http://www.bedbathandbeyond.com

Materiály, ktoré sa používajú na ich výrobu, sú väčšinou pamäťové peny a polyester. Pri kúpe zvážte či je vankúš dostatočne pohodlný a kvalitný. Ďalej je potrebné zohľadniť veľkosť a hmotnosť vankúša. Ten by mal byť dostatočne veľký aby Vám ponúkol potrebný komfort pri cestovaní, no na druhej strane by sa mal zmestiť do príručnej batožiny. Dostupné sú v mnohých farbách.

Venujte pozornosť aj mechanizmu. Jednoduché zbalenie na malú veľkosť, nenáročné nafúknutie a vyfúknutie, bezproblémové uchytenie vzduchových ventilov a ich pohodlné zatlačenie na úroveň vankúša. Skontrolujte tiež švy a prípadne trčiace nitky.

Cestovný vankúš môže mať snímateľný poťah alebo je ho možné oprať celý.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.