Organizácia garáže

http://www.homedepot.ca

Garáž neslúži len na bezpečné zaparkovanie auta, no tak isto môžete do jej priestorov uložiť rôzne náradie, športové potreby a iné veci.

Aby nevznikol zbytočný a neprehľadný neporiadok, ponúkame pár tipov na prehľadné skladovanie.

Triedenie
Položky, ktoré zaberajú najviac miesta sú buď staré, rozbité alebo po záruke. Potrieďte si ich do skupín napríklad – darovať, zachovať, recyklovať a vyhodiť. Získate tak prehľad, ktoré veci naozaj potrebujete a následne im vytvoríte priestor.

Kategórie
Keď už máte veci roztriedené, uložte ich do kartónových krabíc, kde na vrch každej z nich napíšete, čo obsahujú. Aby ste danú vec našli rýchlejšie keď to budete potrebovať. Napríklad kategória hračky, súčiastky na auto, atď. Výhodné je použiť aj číre plastové vrecia, kde priamo vidíte, čo obsahujú.

Určenie zóny
Rozdeľte si garážový priestor do zón či už sú to športové potreby, záhradnícke potreby alebo náradie. Pri vstupe do garáže tak budete bez problémov vedieť, kde sa čo nachádza.

garazova_skrina

http://www.lowes.com

Police
Jednoznačne ich využijete a oceníte. Spojené regály na kolieskach sú výhodné pre ľahký presun do inej časti garáže. Nastaviteľné police Vám zas umožnia prispôsobiť výšku daným predmetom. Určite stavte aj na háčiky, na ktoré povešiate často používané nástroje. Ďalšou výhodou políc je aj ochrana Vašich cenností pred vlhkosťou na zemi. Priestor Vám napríklad ušetria aj stojany na bicykle namontované na stenu, zavesené rebríky i lopaty.

Stropný priestor
Je praktické ho využiť pre skladovanie vecí, ktoré využívate len sezónne alebo ich nepoužívate často. Ako napríklad vianočná a veľkonočná dekorácia, kufre a ďalšie.

Schovanie predmetov
Pokiaľ Vám nevyhovujú otvorené police, zaobstarajte si nástenné skrinky alebo stojace skrine. Aby sa na predmety neprášilo a garáž vyzerala útulnejšie, môžete na police namontovať staršie záclony alebo závesy.

Nezabudnite, že nebezpečné chemické látky, pesticídy, hnojivá, farby na maľovanie majú byť uzamknuté v skrinkách, aby k nim deti nemali prístup.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.