Kvetináče pre Váš domov

http://www.greenfingers.com

Kvetináče sú okrasným doplnkom ako v záhrade, tak aj v dome na parapete. Rastliny a kvety v kvetináčoch spestria každé bývanie a dajú sa ľahšie premiestniť. Pre mohutné rastliny ako malé stromy, sú veľmi praktické kvetináče na kolieskach.

Na trhu nájdeme rôzne druhy kvetináčov, veľkostí a materiálu.

Tradične využívaným typom sú terakotové kvetináče. V dolnej časti majú dierku a celý kvetináč sa položí do misky. Vyrábané sú z hliny a predávané v typickej tehlovo červenej farbe. Vhodné sú pre rastliny, ktoré nemajú radi mokro, ako sú muškáty alebo petúnie.

kvetinac_2

http://www.greenfingers.com

Pre izbové kvety poslúžia dekoratívne keramické kvetináče. Tie sú glazúrované, dostupné v rozličných farebných prevedeniach, od malých veľkostí po veľké.

kvetinac_3

http://www.simplyplanters.com

Ďalším druhom dostupným na trhu sú betónové kvetináče, určené pre neformálne záhrady. Kúpiť ich je možné v rozdielnych tvaroch a veľkostiach. Tieto kvetináče majú pórovitý hrubý povrch, ktorý môže byť ozdobený alebo nie. Ideálne sú pre všetky typy rastlín.

Ak hľadáte lacnejšiu verziu kvetináčov, siahnite po umelom materiále. Tak isto sa dajú zadovážiť vo farebných odtieňoch, v imitácii kameňa, betónu alebo terakoty. Sú ľahké a jednoduché na údržbu.

Veľké urnové kvetináče sú najbežnejšie používané v záhradách, kde tvoria ústredný bod. Vybrať si môžete zo širokej škály veľkostí, tvarov a ozdobných verzií. K jednoduchšiemu vzhľadu kvetináča bude ideálna nápadnejšia rastlina a naopak.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.