Luxusné spanie na lenivej pene Curemfoam.

Curem_BLACK_detail-3

Kto by dnes nepoznal pojem „lenivá pena“. Jedná sa o moderný materiál, ktorý sa často využíva na výrobu matracov, anatomických vankúšov, apod. Čo všetko o nej viete?

Malý test vedomostí

 Skúste si s nami malý test znalostí o lenivej pene.

Prečítajte si otázku, zakryte odpoveď, a až po zodpovedaní sa presvedčte, či sa môžete považovať za „znalca lenivej peny“

  •  Ako sa dostala na svet?

Vyvinuli ju vedci vo výskumnom stredisku NASA v Kalifornii v roku 1966, keď hľadali spôsob, ako zaistiť bezpečnosť letcov do Vesmíru.Jej výroba bola spočiatku veľmi drahá, preto sa na verejnosti plne rozšírila až v deväťdesiatych rokoch.

  •  Ako reaguje pri kontakte s ľudským telom?

Jej typickou vlastnosťou je, že dokáže optimalizovať svoj tvar a tuhosť podľa absorbovaného tepla a zaťaženia. Je skutočne veľmi „inteligentná“–prispôsobí sa akejkoľvek váhovej kategórii, pri všetkých polohách spánku. Po zaťažení sa do pôvodného tvaru vracia veľmi pomaly, je proste „lenivá“.

  •  Kde sa používa?

Nájdete ju predovšetkým na ložných plochách matracov. Na povrchu býva vytvarovaná do anatomických zón alebo jemných masážnych výčnelkov, prináša výborné ortopedické vlastnosti. Ďalej sa z nej vyrábajú anatomické vankúše, ktoré uľavujú od bolestí hlavy, šije a krčnej chrbtice.

  • Aký vplyv má na zdravotnú stránku?

Lenivá pena tlak tela rovnomerne rozkladá, čím poskytuje ideálne podmienky pre správnu polohu chrbtice. Nenarušuje krvní obeh, a vďaka tomu nedochádza k preležaniu a častému budeniu. Pozitívne pôsobí ako prevencia vzniku preležanín,znižuje bolesti kĺbov a svalov, zmierňuje opuchy členkov.

 Poznáte tiež penu CuremfoamTM?Curem_BLACK_detail-3poloha chrbtice

Ako ste uspeli, poznáte dobre lenivú penu? Na pultoch obchodov by ste našli jej rôzne varianty, ktoré sa líšia v objemovej hustote. Tá určuje výsledné vlastnosti matraca. Mimoriadnu elasticitu a priedušnosť poskytujú  luxusné matrace Curem, na ktorých výrobu sa používa vysokoobjemová viscopena CuremfoamTM tej najvyššej kvality. Poskytuje všetky bežné vlastnosti lenivej peny, ale vďaka otvorenej štruktúre buniek má jedinečné odľahčujúce účinky navodzujúce hlboký a kľudný spánok. Vďaka špeciálnej technológii nástreku pien dokážu matrace Curem navodiť pocit podobný stavu „beztiaže“. Ak túžite po skutočnom luxusnom spánku a odpočinku, zaobstarajte si matrac Curem.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.