Zariaďovanie bytu v roku 2014.

Moderná obývačka

Keď dôjde k zariaďovaniu nášho bytu, mnohí z nás prepadnú panike. Prečítame si zopár časopisov o bývaní, alebo  si pozrieme katalóg v nejakom obchode, pritom všetci chceme mať svoj príbytok originálny a zaujímavý. V článku vám odkryjeme päť chýb, ktoré robíme pri zariaďovaní našej domácnosti najčastejšie. Tieto chyby nám nedávno popísala interiérová dizajnérka Jennifer Van Galder, ktorú si na pomoc pri zariaďovaní bytu pozvali aj osobnosti, akou je  Heidi Klum, Gisele Bundchen, či Natalie Portman. Ak sa týmto chybám vyhneme, docielime to, že náš domov bude originálny, bude mať ducha a taktiež bude odrážať osobnosť nás a našej rodiny. Iba tak sa môžeme doma cítiť vynikajúco a vo svojej koži. Zabudnite na katalógy a riaďme sa predovšetkým svojimi pocitmi a okrem toho sa skúsme vyhnúť nasledujúcim chybám.  

 

Chyba 1 – príliš “zladený” nábytok

Výrobcovia nábytku sa nám neustále snažia vnútiť predstavu , že všetko vybavenie by malo navzájom ladiť. Kreslá musia byť rovnaké, ako pohovka, stoličky musia byť rovnaké ako stôl, skrine a komody musia mať rovnakú farbu a štýl. Je to veľký nezmysel, takýto nábytok už vôbec nie je v móde. Preto sa nenechajte ovplyvniť predajcom, ktorý vám neustále vtĺkajú do hlavy myšlienku, aby všetko navzájom ladilo, inak to nebude pôsobiť vkusne a príťažlivo. Majte svoj vlastný štýl a nábytok si umiestnite tak, ako sa vám to páči.

 

Chyba 2 – rovnaká farba dreva

Nie je nič horšie, ako nechať jednu farbu, aby ovládla celý náš domov. Najvhodnejšie je, ak pomiešame rôzne odtiene dreva, pôsobí to veľmi luxusne a elegantne. Ak trváme na rovnakom dreve, mali by sme voliť aspoň rôzne odtiene.  Samozrejme nič netreba preháňať.

 

Chyba 3 – holé steny

Farba na stenách je tým najlacnejším a zároveň najjednoduchším bytovým doplnkom, vďaka ktorému môže náš byť zažiariť. Žiadna, prípadne stará maľba pokazí dojem aj z toho najkrajšie  zariadeného interiéru. Dôležité je, aby sme farbu dôkladne vybrali do každej miestnosti. A rovnako dôležité je, aby sme ju udržali sviežu. Preto si po maľovaní starostlivo uchovajme ešte jeden pohár farby, aby sme prípadne nečistoty, či fľaky mohli zakryť.

 

Chyba 4 – problém jedného metra

Mnoho ľudí kazí svoj domov tým, že doňho umiestňuje nábytok, ktorý je v rovnakej výške, približne jedného metra. Miestnosť pritom dokonale vyvážime použitím nízkych a vysokých kusov nábytku. Pomôcť si môžeme aj rôznymi kvetmi, závesmi či záclonami, alebo naopak nízkymi stoličkami, stolčekmi, ale aj kobercami, či kvetináčmi, ktoré si umiestnime na zem. Ak skombinujeme všetko dohromady, dodáme našej miestnosti šmrnc a získame priestor, v ktorom sa budeme cítiť báječne.

 

Chyba 5 – zle povešané závesy

Je neestetické, ak máme tyč na zavesenie závesov umiestnenú tesne nad rámom okna, ak je tam ešte veľa priestoru. Ak tyč umiestnime až ku stropu, bude sa opticky zdať, že máme veľké okná a tým miestnosť opticky zväčšíme. To isté platí aj o šírke. Závesy predsa nemusia začínať tam, kde začína okno, môžeme ich pokojne umiestniť o čosi skôr. Háčiky, ktorými uchopíme záves by nemali byť blízko seba.

 

Takže sme sa oboznámili s piatimi  základnými chybami očami známej svetovej dizajnérky. Určite ste sa aspoň v jednej z nich našli. Veríme, že mnohí z vás čitateľov sa inšpirujete a premeníte si tak svoj domov na taký, ktorý má svoju osobnosť  a originalitu.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.