Nápady, ako využiť priestor pod schodami

http://www.houseandfurniture.com

Či už bývate v rodinnom dome alebo dvojpodlažnom byte, na to, aby ste sa dostali na poschodie jednoznačne potrebujete použiť schodisko. Samozrejme môže mať rozličný tvar, veľkosť aj šírku.

Bola by však veľká škoda, keby priestor pod schodiskom ostal nevyužitý. Neváhajte sa preto poobzerať po originálnych nápadoch, ktoré vám pomôžu efektívne a hlavne prakticky tento priestor využiť.

Ideálne vám tento priestor poslúži na skladovanie rôznych domácich čistiacich potrieb, vysávača, mopu, vedier a podobne. Taktiež si tam môžete odložiť sezónne oblečenie, topánky, športové potreby ale aj náradie či odpad. Môžete tam zabudovať vešiak, skrinky, police ale aj zásuvky. Všetko záleží na tom, ako priestor chcete využiť.

Ďalšou možnosťou je malá kúpeľňa s WC pre hostí priamo pod schodami. Trošku nevšedné ale praktické, pokiaľ vám to inštalácia dovolí.
V prípade, že je váš príbytok menších rozmerov, pohotovo si pod schodami zriaďte svoju útulnú domácu pracovňu. Postačí vám malý stôl a nejaké regály, ktoré ľahko sa zabudujete na toto miesto.

pod_schodami_2

http://www.houseandfurniture.com

Pokiaľ bývate v malom mestskom byte, nie je nič zvláštne využiť priestor pod schodami pre zariadenie menšej kuchynky. S pomocou inštalatéra tam môžete tiež umiestniť rôzne spotrebiče pre váš komfort.

Milovníci vína, určite ocenia zabudovanie veľkého stojana na víno pod celým schodiskom. Vhodné je tento stojan ošetriť dvierkami, v prípade, že sa v domácnosti nachádzajú aj deti.

Nuž a ak sa chcete zabaviť, zriaďte si tam knižnicu s pohodlnou sedačkou, štýlový domáci bar, umiestnite tam TV, prípadne CD prehrávač pre oddychovú chvíľku alebo tam pripevníte dekoratívne police, na ktoré poukladáte napríklad suveníry z dovoleniek.

Spôsobov ako využiť tento priestor je naozaj veľa. Inšpirovať sa môžete na internete alebo u svojich známych. A potom sa smelo pustite do realizácie.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.