Očarujúce drevené stropy

http://www.armstrong.co.uk

Aj kvôli svojmu prírodnému, elegantnému a neutrálnemu vzhľadu, možno drevo využiť mnohými spôsobmi. Používa sa hlavne na výrobu nábytku, podláh, dverí, okien, dekoratívnych predmetov, pracovného náradia, ako rozdeľovač priestoru, a iných užitočných vecí. Neutralizuje jasné farby v interiéri, ktoré sa nachádzajú napríklad na stenách, závesoch, kobercoch a inom príslušenstve. Podobne ako drevené podlahy vytvárajú vizuálny efekt, tak aj drevené stropy spĺňajú túto úlohu.

Drevené stropy svojim originálnym dizajnom a krásnymi vzormi, vytvoria jedinečný interiér kdekoľvek. Môže sa použiť javor, hruška, buk, čerešňa alebo iné drevo. Výhodou drevených stropov sú ich tepelno- aj zvukovoizolačné vlastnosti. Nevýhodou je naopak malá odolnosť proti požiaru. Drevo určené na budovanie stropu, musí byť kvalitné, vysušené a ošetrené voči škodcom. Vhodná je tiež impregnácia proti plesniam.

strop_2

http://www.woodtrac.com

Vzory:
K dispozícii sú v rôznych prevedeniach, tvarované, vlnité. Záleží tiež, či je strop klenutý, zakrivený, alebo rovný. Tieto vzory sú však najpoužívanejšie:

Lineárny vzor – najviac populárny, ploché i jednoduché, dosky sú umiestnené blízko pri sebe a rovnobežne, leštenie a správne osvetlenie zvýrazní ich krásu

Mriežkovaný vzor – pôsobí efektívne, moderne, elegantne a dodá stropu atraktívny vzhľad

Kockovaný vzor – inštaluje sa na už existujúci strop a slúži skôr ako jeho dekoratívny doplnok. Ešte lepší účinok spravia kocky v iných tvaroch ako je kruh, ovál či obrátené štvorce. Štýlovo zmenia interiér a príjemne zapôsobia aj v prípade oslavy s rodinnou či priateľmi

Rozhodnutie, použiť drevené stropy, určite neoľutujete. Ide o nadčasový prvok, mierne drahší no vydrží vám roky.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.