Osvetlenie pomocou stolových lámp

http://www.laylagrayce.com

Pri vykonávaní rôznych úloh v práci alebo študovaní, je dôležité správne osvetlenie. Skvelým riešením sú stolové lampy.

Tieto malé, praktické, štýlové lampy sú súčasťou každej domácnosti či kancelárie. Rozhodnúť sa však nebude jednoduché, keďže trh ponúka širokú škálu najrozličnejšieho dizajnu, materiálu a farieb. Telo lampy je zhotovené z kovu, keramiky, dreva alebo plastu. Zdobené sú peknými tienidlami v modernom alebo retro štýle.

lampicka_2

http://www.potterybarn.com

Minimalistický vzhľad miestnosti zvýraznia jednoduché biele stolové lampy. Svojou neutrálnou farbou skvele zapadnú do akéhokoľvek interiéru a poskytnú efektívne osvetlenie.

Elegantné drevené stolové lampy poslúžia nielen na príjemné osvetlenie ale tiež poslúžia ako pútavý dekoračný prvok. Tvarované, vyrezávané drevo môže byť lakované alebo nelakované, natreté vkusnými farbami. Kvalitné textilné tienidlá zas vytvoria útulné osvetlenie miestnosti. Navyše tieto drevené lampy výborne nahradia plastové či kovové lampy.

lampicka_3

http://www.wayfair.com

Väčšina ľudí, ktorí radi čítajú, prípadne pracujú na nejakom projekte, ocenia lampičky, ktoré im ponúknu to najlepšie svetlo. Dostupné sú v rozličných štýloch. Samozrejme kvalita osvetlenia závisí aj od žiarovky. Zvyčajne sa používa halogén, žiarivka alebo LED diódy. Záleží, ktorá je najviac vhodná pre vás.

Pracovné lampy ocenia všetci, ktorí strávia celý deň pri pracovnom stole a potrebujú extra osvetlenie. Tieto lampy sú ľahko nastaviteľné, ohýbateľné aby vrhali svetlo práve tam, kam užívateľ potrebuje.

lampicka_4

http://www.aliexpress.com

Súčasťou každej spálne sú lampy na nočných stolíkoch. Poskytujú jemné, relaxačné a zároveň praktické osvetlenie nielen v tme. Výhodou je, že sa nachádzajú po ruke a môžu sa kedykoľvek vypnúť a zapnúť bez toho, aby ste museli vstať z postele.

Stolové lampy sa vyznačujú detailnejším vybavením aj kvôli tomu, že ich máme na očiach častejšie ako iné typy lámp.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.